Vyvrhells

Vyvrhells
Pořádají koncert pro Tobíka

Tobiáš přišel na svět císařským řezem,po kterém došlo ke krvácení do mozku.Do roka a půl Tobík pouze ležel,a pak se začal plazit.Měli jsme z toho velkou radost,ale bohužel zůstalo dlouho jen u toho.Až po čtvrtém roku věku začal pravidelně rehabilitovat terapii TheraSuit.Díky tomu se sám posadí a pohybuje se po bytě v sedě.
Tobík nechodí ani nemluví a má problém s příjmem potravy.Co má další sourozence snaží se více komunikovat a sociálně rozvíjet.
Pouřívá pár slov se kterými si vystačí- "Ahoj-ještě-chceš-tady-ne-ano"
Tobík má Microcephalii DMO (dětskou mozkovou obrnu)-levostranou hemiparézu,což znamená že má ochrnutou levou ruku i nohu a to ho nejvíce brzdí v dalším pohybu.
Má také od narození diagnostikovanou Epilepsii,která se projevila až v roce 2017. Od té doby má bohužel každodenní záchvaty.
Stále upravujeme léky a doufáme že se jeho zdravotní stav zlepší.Od narození cvičíme s Tobíkem Vojtovu metodu,Navštěvujeme rehabilitační centra a lázně.
Tobíkovy velice prospívá intenzivní rehabilitace TheraSuit po které se začal sám posazovat.Vydrží již samostatný stoj u žebřin a při držení střídá krokově pravidelně nohy což je pro něho veliký pokrok.Aby se jeho stav zlepšil nebo alespon zůstal u toho co už zvládá tak potřebuje stále rehabilitovat.
Desetidenní rehabilitace TheraSuit stojí přes 50 000Kč a je potřeba jí nejméně třikrát do roka opakovat.
Bohužel stát ani VZP na rehabilitaci nepřispívají.

Moc si vážíme každé pomoci která přijde.Snažíme se Tobíkovy ulehčit život jak jen je v našich silách.Co je pro zdravého člověka samozřejmostí,je pro tobíka obrovská dřina a každý posun v jeho vývoji je pro nás obrovská radost.Díky vám to bude mít o "krůček" snažší.
Moc děkujeme a vážíme si vaší pomoci.Rodiče Tobíka-Jitka a Vít Zatloukalovi
 

Autor: Alan zveřejněno: 16.9.2020 přečteno: 37×