Rozhovor se skupinoun Sex Deviants

Rozhovor se skupinoun Sex Deviants
K jejich novému albu.

Za kapelu odpovídal Štěpán Červenka
Alan – Ahoj ve spolek. Kolikáté řadové album je už v pořadí poslední deska?
Štěpán – Ahoj, jedná se o sedmou nahrávku, kde je deset a víc skladeb, ale fakt je ten, že první album je spíš demo, které odpovídá tehdejší situaci v kapele, ale říkejme spíš šesté.

Alan – Hrajete stále relativně melodický pomalý punk, který se (a to je dobře) nepřibližuje pop punku a podobným hudebním záměrům. Podobných kapel v Česku moc nemáme. Hodně jich je, co se označují za punk ,ale je to už dávno pop. Tak jak to vlastně děláte?
Štěpán – Nemáme na to žádný návod, děláme hudbu tak jak se nám to líbí a baví nás hrát, je to naprosto přirozený vývoj.  

Alan – Od prvního demo alba až k současnosti máte skoro stále stejnou hudební tvář. Samozřejmě po X letech jste vyhranější – takže kdo tento záměr drží a proč tomu tak?
Štěpán – Úplně nevím, jak otázku myslíš, naše hudba se stále někam posouvá, myslím, že jsme se hodně uklidnili a ubrali a spíš se držíme v písničce jednoho, max. dvou motivů. Je ale pravda, že si udržujeme dvě polohy, a to melodickou a ostřejší polohu, kdy lehce čucháme k HC, a to jak hudebně, tak zpěvem. 

Alan – Za jinej svět ... jste vydávali u Cecka celé? Nebo to máte rozdělené? Jak vše vydáváte? Komplet merchandise.
Štěpán – U Cecka jsme vydali komplet, LP i CD.

Alan – Klasika, kde jste natáčeli a vůbec, kde probíhalo celé dění okolo nového alba od obalu až po vydání a distribuci.
Štěpán – Protože už nejsme mladí uspěchaní chlapci, tak si myslím, že jsme se tentokrát opravdu snažili a věřím, že se vyplatilo. Na desce jsme pracovali v podstatě od jara 2020. Nejřív jsme si zajeli nahrát demo do ExAviku do Klatov a písničky následně poslouchali, dali poslechnout i jiným nezávislým lidem a následně si z toho něco vzali. Z tohoto demáče jsme vybrali píšničku Ten rokenroll a nahráli takové domácí covidové video, které se celkem povedlo a je stále na našem YT kanálu ke shlédnutí. Desku jsme jeli nahrát do nám dobře známého studia Hostivař ke skvělému Zdeňku Šikýřovi. Po nahrání, jsme zvažovali jak s mixem, zkoušeli jsme tři varianty a nakonec dostal zelenou Damian Kučera (bicmen ze Skywalker). Myslím, že tenhle kluk přesahuje žánry a ještě o něm hodně uslyšíme. Jsme s finálem opravdu spokojení, zatím vyšlé recenze nebo ohlasy od lidí jsou pozitivní. Ještě uvidíme, jak bude vše fungovat na koncertech, ne všechny písničky máme z koncertů vyzkoušené. 

Alan – Album je vesměs teprve chvilku na světě, takže ptát se na odezvy fanoušků a všeobecně lidí co si album pořídili, máte nějaké? Ode mě odezva byla velmi kladná. Co ostatní?
Štěpán – Vlastně jsem to nakousl v předešlé otázce, zatím jsme nezaznamenali nějaku špatnou recenzi nebo, že by nám to někdo nějak setřel, spíš naopak. Ovšem pokud nám všichní říkají pravdu, tímto vyzývám všechny, aby nám jí říkali!! Pokud tak nečíní  Ani nevíš, jak se těším, až se o tom budeme moc s lidma bavit po hraní, už abychom se toho dožili…

Alan – K albu vyšel i videoklip To jak jsem se. Takže proč tuhle skladbu jste vybrali jako pilotní demo pro uvedení alba?
Štěpán – Máme v kapele nepraktickou demokracii a prostě jsme si to odhlasovali, jako to děláme se vším  

Alan – Teď je tak trochu prašivější doba nežli prašivá. Hoďte něco pro zasmání. Nějaké ty perličky z natáčení. Jak alba tak klipu. Máte tam něco?
Štěpán – Napadá mě, například to, že deska se mohla jmenovat „ O koních“ a to i přesto, že o nich moc nezpíváme  ….spíš o slavíkách, ale to už je jiná písnička. 

Alan – Štěpáne, pokud tomu doba dá. Na rok 2021 budeš dělat opět alespoň jednodenní fest v Bubudorfu? A pokud ano v jakém duchu by to mělo být?
Štěpán – Od roku 2013 už to nedělám sám, ale pořádá to celá kapela. Ano, Koupák vítá léto 2021 věříme, že bude. Temín máme 12.6.2021 a hrát budou: E!E, NVÚ, Houba, Rabies, Louty, Sex Deviants, Reckless, Desperate mind, Strakator, Petr a písně.

Alan – Díky za rozhovor a bomba muziku.
Štěpán – Taky díky! 

https://www.facebook.com/SexDeviants

 

Autor: Alan zveřejněno: 23.1.2021 přečteno: 59×