rozhovor se skupinou Zbytky sluchu!

rozhovor se skupinou Zbytky sluchu!
punk / Brno

Alan – Ahoj Michale. Ty jako zakládající člen skupiny – Zbytky sluchu, nám budeš odpovídat na otázky ano?
Michal - ano

Alan – Tak dáme si to celé od začátku. Kdy tě napadlo, nebo kde tě oslovila myšlenka dát hudební skupinu dohromady, a proč zrovna punk?
Michal - Stalo se to tak na jamech v klubu Brooklyn v Brně někdy v roce 2016, kdy jsem marně hledal lidi do kapely, ale právě tam se mně poštěstilo.Vyrůstal jsem na punku a před tímto projektem jsem prošel více kapelami,tak jsem se rozhodl u punku zůstat.

Alan – Název Zbytka sluchu! Jsi chtěl od prvopočátku nebo tam bylo nějaké to hledání?
Michal - S tím jsem přišel já hned, protože tím chci vyjádřit svůj životní příběh.

Alan – Rok 2016 prvopočáteční dotek skupiny, odchody, příchody muzikantů atd ..... První ucelenost kapela dostala až v kterém roce?
Michal - Zpočátku to byla kapela bez vyšších ambicí,ale později se ukázalo, že to jde a taky jsem chtěl více koncertovat a prosadit se, takže jsem v roce 2018 přibral muzikanty, kteří o tohle stojí.

Alan – Přibližně 3 roky od založení skupiny jste začali tvořit a pracovat i s nahrávání alba Štěstí bez vize. Což to je v pohodě, ale u tebe (u vás) ve skupině došlo i k odchodu a příchodu nových hráčů. Nedělalo to problémy s nahráváním? O tomto bys mohl napsati více.
Michal - Ano, problém byl v tom, že jsme album nahrávali v podstatě ve dvou a nemohli jsme najít další spoluhráče, které jsme průběžně hledali.Nicméně materiál byl nachystán a já se chopil i baskytary a sólové kytary kromě zpěvu.

Alan – Album jste nahrávali kde? Jak to tedy celé dlouho trvalo než bylo vypuštěno mezi lidi?
Michal - Album jsme nahrávali v našem studiu v Troubsku a zabralo nám to přibližně rok.

Alan – Nějaké perličky ještě z natáčení alba? Ono samo o sobě, jasně výměna spoluhráčů to je perla nade vše. Ale měli jste tam ještě nějaké další mrtviční okamžiky? A okamžiky, kdy jste se hodně pobavili, a řekli si, ne tohle má smysl vydržet a hrát?
Michal - Natáčení bylo v pohodě a rozhodně jsme se i zasmáli.Věřili jsme v naději, že někoho najdeme a tak se i později stalo.

Alan – Tak jako skoro každá skupina, nejprve začíná v regionu. Kdy jste měli průlom, že jste začali jezdit i mimo region?
Michal - Průlom nastal v roce 2018, kdy jsem se dočkal nové sestavy a všichni jsme chtěli jezdit po ČR. Odehráli jsme tak koncerty v Praze a v Olomouci.

Alan – Brno je rodištěm skupiny Zbytky sluchu!, takže tam se vám asi hraje nejlépe. Kde jste se cítili ještě dobře? Kde vás přijalo obecenstvo hned za své?
Michal - Rozhodně v Olomouci, tam byl pořádnej kotel:-)

Alan – Ouuu díky za rozhovor, no a snad někdy příště, třeba k vydání EP dáme další rozhovor.
Michal - Jasně, rádo se stalo, díky i Tobě, těšíme se na Vás!

Martin: zpěv
Michal: kytara, sólová kytara
Ivan: bicí, zpěv
Kamil: baskytara                                                                                        
Aleš: sólová kytara
Richard: perkuse

https://bandzone.cz/zbytkysluchu

 

Autor: Alan zveřejněno: 1.3.2021 přečteno: 87×