Rozhovor se skupinou Witch Hammer pro rádio Krajan

Rozhovor se skupinou Witch Hammer pro rádio Krajan
odpovídá Petr

Alan – Ahoj Petře, vítám tě za celý team rádia Krajan, a hlavně za naše posluchače.
Petr – Ahoj a díky za pozvání ;-) 

Alan – Jsme rádi že naše rádio poslouchají krajané nejen v Česku a na Slovensku, ale po celém světě. A jsou rádi za Češtinu, nebo Slovenštinu. Trochu nám řekni více o kapele Witch Hammer.
Petr – Takže kapela WITCH HAMMER je na scéně už kulatých 20 let a na kontě máme 3 dema, 4 řadové desky, 1 DVD a 3 singly. Hrajeme ve 3 členném obsazení a odehráno už máme pár stovek koncertů.

Alan – Vaše hudební zaměření je heavy metal v kombinaci s jakým dalším žánrem?
Petr – Řekl bych že se náš styl vybrousil do podoby Metal/Rock´n´rollu.

Alan – V poslední době zpíváte Česky. Však před nějakým časem jste texty potažmo zpěv měli v Angličtině. Proč jste se rozhodli za posledních pár let přejít jen na Češtinu?
Petr – No ono je to už 8 let co zpíváme česky, takže je to už menší polovina naší kariéry  Zkrátka a jednoduše jsme chtěli být našim posluchačům blíž a chtěli jsme aby věděli o čem naše texty jsou. No a jelikož 90% našich fandů jsou Čecho-Slováci, tak se to prostě nabízelo.

Alan – Na hudební scéně jste už řadu let. Berete se už alespoň jako poloprofi kapela? Nebo stále skupina která to dělá hlavně pro pobavení?
Petr – No težko říct..Rozhodně nás to neživí, ale zase už taky nejsme žádný No name (neplést se slovenskými kolegy :-D ) Hudbou se nejen bavíme, ale je to i takové životní poslání, takže to poloprofi je asi na místě. 

Alan – Kolik řadových alb máte za sebou? A v textech se opírátě – věnujete se čemu?
Petr – Nahráli jsme 4 řadové desky a koncem letošního roku se chceme pustit do páté. Náměty na text bereme ze života kolem. Někdy tě osloví vlastní zkušenost, jindy zas historka kámoše, nebo třeba dobrý film. Témat kolem lítají mraky! Furt je o čem psát  

Alan – Jako amaterská kapela, která hraje velmi dobře, máte za sebou i docela hodně videoklipů. Jsi také přesvědčen že obrazový materiál má hodně co říci, a přivést skupině další posluchače?
Petr – Klipy jsou naprostá povinnost od dob co vznikl youtube a taky s dnešním rozvojem techniky, kdy si kdokoli může natočit třeba i jednoduchý klípek, přímo přes mobilní telefon. Dnes už se nikdo nemůže vymlouvat, že jsou klipy drahé a že je stejně není kde pořádně pouštět. Ani jedno ani druhé už není pravda. Muziku je třeba vnímat více věmy, takže zvuk a obraz jsou prostě základ! 

Alan – Než jste se dostali takto daleko. Myslím tím od regionální kapely, ke kapele docela vyhledávané, je zapotřebí mít schopného manažera? Přeci jen dělat muziku, a vše okolo ní, je pak docela dost zatěžující starat se o marketing, merchandise atd. To je většinou práce pro manažera. Kolik jste měli manažerů? Jaký vidíš rozdíl v tom když jste si to před lety dělali sami, a pak když přišli manažeři? A jaký rozdíl byl mezi manažery?
Petr – Celkem jsme prostřídali 4 manažery a dali by se asi rozdělit do 2 skupin. V první skupině byli lidi přímo z brandže, kteří sice ví co a jak, ale starali se o více kapel a nemohli se tedy plně věnovat pouze nám. Ve druhé skupině pak byli nadšenci, kteří se postupně učili jak v tom chodit, pomalu si získávali kontakty a rostli spolu s námi. Zkušenost nám ukázala, že prospěšnější pro kapelu je druhý typ managera.

Alan – Takže současným manažerem je Míra Štefkovič. S ním jste nad vísost spokojeni? Co je jeho hlavní práce v kapele?
Petr – Ano. Míra je manager z té druhé skupiny a musim říct, že za dobu co jsme spolu udělal spoustu dobré práce! Mirek má na starosti hlavně domlouvání koncertů, vyrobu merche, stará se taky abychom měli koncerty čím odjezdit, aby s náma třeba někdo po koncertě nevyjebával a nekrátil honorář  atd. atd. Je to prostě Vlčák! ;-)  

Alan – Ano i já si myslím že je Míra docela schopný, když vidím jakou jste začali mít návštěvnost a intenzitu hraní. Je tomu tak?
Petr – Určitě! Jsme spokojeni. Kdybychom nebyli, tak s námi není. A to platí samozřejmě oboustranně!  

Alan – Co zahraničí a Witch Hammer? Hlavně by mě zajímala Amerika? Máte nějaké ohlasi z U.S.A.? Třeba z Chicaga? Rádio Krajan z Prahy po Chicago.
Petr – Schodou okolností máme přímo v Chicagu kámoše a fanouška dona Kamila! Tímto ho teda moc zdravím a třeba se zadaří a jednou se za ním i s kytarama zaletíme podívat a provětrat tamnější rockovou scénu!  

Alan – No super, tak doufám že po našem rozhovoru, se ozvou i někteří promotéři nebo booking agentůry z USA a pozvou vás do Států hrát, až pomine šílenství kolem Covid 19. Díky za rozhovor a na další ke konci roku se už těším, protože bude venku speciál vydání kapely Witch Hammer.
Petr – Uděláme vše pro to, aby náš speciální box, který shrnuje naší 20-ti letou kariéru byl venku už v létě, protože na podzim se zavíráme do studia a jdeme točit novou desku! Máme v týmu čerstvou bubenickou krev, takže to rozhodně bude stát za to! Díky za prostor v Rádiu Krajan a buďte ve střehu! WITCH HAMMER jdou po Vás!!!! \m/  ;-)  
http://www.witchhammer.cz/ 
 

Autor: Alan zveřejněno: 25.5.2020 přečteno: 68×