Rozhovor se skupinou the Heathrow

Rozhovor se skupinou the Heathrow
za skupinu odpovídal Jan Vyskočil

Alan – Tak se nám představte, a co hrajete.
Honza - Ahoj, zdravíme posluchače a čtenáře! Vznikli jsme v létě 2017 v Benešově u Prahy a následující rok začali koncertovat. Kapelu jsme založili společně s Jirkou Kubíkem, Fandou Škoulou, Kubou Konrádem. Od léta 2017 jsme zkoušeli v Benešově v jedné autodílně, kde jsme strávili vlastně celý rok a skládali songy. Musím říct, že nejsme úplně žánrově vymezení. Písničky se snažíme dělat tak, aby každý song měl jinou myšlenku, jiný příběh. Pozastavuje se nad každým taktem, každou notou, zkrátka všechno se vším do sebe musí zapadat a dávat smysl. Ale kdybych měl tedy alespoň přiblížit náš žánr, pohybuje se někde na hranici modern rock/metal

Alan – Po poslechu toho co máte, bych spíše řekl že jste hlavně rocková kapela. Vy máte tři vlastní skladby? A co zbytek repertoáru? Přeci jen když hrajete tak siasi se třema skladbama nevysdtačíte.
Honza - Máme zatím jen 3 vydané skladby, ale samozřejmě v setlistu jich máme asi 10, takže asi přibližně hodina na koncertě. Plánujeme samozřejmě co nejdřív vydat i nějaké další skladby, aby si o nás lidi udělali nějaký obrázek a věděli, co vlastně hrajeme.

Alan – Na to že hrajete hodně, nebo přesněji řečeno, hrajete a máte odehráno docela dost, nato jste relativně mladá skupina.
Honza - Je pravda, že jsme za ty roky, co existujeme, podle mě stihli odehrát celkem dost akcí, a musím říct, že mezi nimi byly úžasné koncerty, které jsem si opravdu užil..například když jsme hráli v Tloskově pro místní úžasné lidi..jejich radost a nadšení ze samotného koncertu se nedá popsat, byl to doopravdy skvělý pocit, strašně rád na to vzpomínám. Rád bych zmínil i Krhanice Beat fest, kde jsme sdíleli stage s Keksem, Limetallem nebo Naturalem. Tento den se mi taky hodně vryl do paměti… Ale zatím máme odehráno asi nějakých 40 koncertů za 3 roky...až překročíme hranici 100 koncertů, budu spokojenější:)

Alan – Kdo vám pomáhá uskutečnit koncerty? Manager?
Honza - S koncerty nám pomáhá můj táta, ale i sami si zařizujeme spoustu dalších akcí :)

Alan – Co Klaus?
Honza - Klaus je strašně fajn člověk. Znám ho už dlouho, jelikož mě táta hodně brával na koncerty, když jsem byl menší, a tam mě s ním seznámil. Až teď jsem spolu s Klausem více v kontaktu, a to ohledně naší kapely. Hodně nám teď poslední dobou pomáhá a radí, jak a co zlepšit, za což jsme vděční. Moc si tu spolupráci s ním užívám:)

Alan – Tři skladby (zatím) a jeden klip. Jak to bude dál?
Honza - Máme v plánu samozřejmě nahrát a postupně vydat i další skladby, které máme v repertoáru... a zaměřit se na naše první CD, na kterém budou úplně nové songy.

Alan – Delší rozhovor dáme až po vydání CD nebo desky. Kde si vás mohou lidi najít, ať ví kdo
jste.
Honza - Určitě koukněte na nás Facebook nebo instagram, kde o nás najdete aktuální informace. Najdete nás samozřejmě i na YouTube, kde jsme nedávno zveřejnili i náš zbrusu nový song, Sever a Jih. Samozřejmě si nás můžete pustit i na všech známých streamovacích platformách, jako je Spotify, Apple music, Deezer a další.

Alan – Takže díky, a na slyšenou.
Honza - Děkujeme za příjemný rozhovor a zase někdy, na slyšenou:)
https://www.facebook.com/TheHeathrowband

Autor: Alan zveřejněno: 23.9.2020 přečteno: 118×