Rozhovor se skupinou Přísun povolen

Rozhovor se skupinou Přísun povolen
punk Praha

Alan – Ahoj chlapi a děvče. Pro začárek se nám představte.
Pp – Ahoj, jsme punk/rocková kapela z Prahy. Dohromady jsme se dali různejma cestama někdy na začátku roku 2016 a koncertovat sme začali na podzim toho stejnýho roku. Vydali jsme zatím debutovou desku a jeden klípek. Hlavně se snažíme hrát živě bavit se a bavit tím lidi.

Alan – Kdo na jaký hudební nástzroj hraje v současnosti? A hudební styl můžeme zařadit kam, v kombinaci s dalčími styly.
Pp – Tak v současný době máme dva bubeníky Vencu Mareše a Honzu Dočkala. Ne, že by hráli oba najednou to by jsme se v klubech nevešli na podium, ale kluci se z časovejch důvodů střídaj. Basku hraje Aleš „Menežeris zařiď to“ Valenta. Do kytary tříská Robert „greenday“ Wiesinger. Saxofón okupuje Mary Skotnicová a do mikrofonu řve Kuba Sladký. Co se stylu týče tak nevim jestli by se dala použít nějaká konkrétní škatulka subžánru. Hrajem prostě punk/rock. Občas je v tom trochu skáčka jindy zase hardrock nebo HC. Snažíme se, aby každá písnička byla jiná a neznělo to všechno stejně a hlavně, aby se to nám líbilo a bavilo nás to hrát. 

Alan – Každý z kapely poslouchá tak trochu jiný hudební žánr. Takže co kdo z kapely za žánr poslouchá? Jak jste se dokázali dohodnout že Přísun povolen bude hlavně Punk rock?
Pp – Máš pravdu, že každej posloucháme něco jinýho. Třeba Mary a Honzik poslouchaj drumce, ale jsou tu i měnší extémy. Robert sjíždí takovej klasickej punk/rock Rancidy, The Fialky, NOFX atp. Venca s Alešem jsou spíš metalový. Já (Kuba) poslouchám tak ňák všechno co sem mi líbí od reggae až po grindcore. No a co se Přísunu týče my jsme se moc nedomlouvali, prostě se řeklo budem hrát punk/rock a hotovo (smích). Horší je to pak při skládání jednotlivejch songů, to pak lítaj hlášky: „to je moc tvrdý“, „to je moc měkký“, ale nakonec to skončí kompromisem, kterej se líbí všem. Snažíme se mít v kapele demokracii, aby mohl každý vyjádřit svůj názor(smích) 

Alan – V letošním roce jste vydali svou prvotinu. Dlouhohrající album. Jak dlouho jste album natáčeli?
Pp – Nahrávali jsme to zhruba týden v Praze na Jižáku.

Alan – Kde jste album nahrávali? A kdo je hlavním textařem skladeb Přísun povolen?
Pp – Nahrávalo se v domácím studiu Petra Mrkvičky a asi na vždy bude mít můj obdiv, za to jak to s náma zvládal. Texty píšu z valný většiny já (Kuba).

Alan – Na hudbě se podílí celá kapela? Nebo máte i hlavního skladatele?
Pp – Většinou to je tak, že napíšu text a pak čekám co k tomu vymyslí kytarista a pak si k tomu už každej vymyslí vlastní part. Je to taková týmová práce, kdy často než vznikne nová písnička se všichni pohádáme, ale to asi k tvůrčí činnosti patří. 

Alan – Album provází klip. Kterou skladbu jste vybrali pro obrazový materiál?
Pp – Vybrali jsme Slečny, protože je to chytlavý jak blázen.  

Alan – Další klip je na spadnutí. Co přinese Přísun povolen teď?
Pp – Máme v přípravě minimálně jeden klip eště k albu a potom je v procesu nový singl s klipem. To je tak v horizontu dvou až tří měsíců. C pak zatim nevíme, ale rodí se zajímavá spolupráce, takže uvidíme co z toho bude. 

Alan – V poslední době hrajete čím dál častěji. Dostali jste se do podvědomí punkového a rockového osazenstva?
Pp – Snažíme se hrát co nejvíc to jde, protože to je na tom to nejzábavnější a ten hlavní důvod proč muziku děláme, aby se lidi bavili. Jestli se dostáváme do povědomí to nevim to musí říct spíš někdo jiný, ale určitě je situace jiná než před dvouma rokama, kdy nás neznal nikdo a hráli jsme první koncerty. 

Alan – Kde (v jakém koutě republiky) jste hráli nejraději a proč?
Pp – Jednoznačně Kolín a Plzeň, pokaždý skvělá atmosféra super lidi, takže tam se rádi vracíme a nemůžu samozřejmě zapomenout na naší matičku Prahu, kde se to taky umí šíleně zvrhnout. 

Alan – Povídalo byse hezky dál. No budou si muset čtenáři počkat na další rozhovor který jsme společně dělali pro Tv FilmPro. Tak jen závěrem, co znamená Přísun povolen?
Pp – Přísun Povolen to je v podstatě cokoliv co si pod tím chceš představit. Jednoduše Přísun čehokoliv co chceš tak je povolen. 

Alan – Díky a zase někdy.
Pp – Díky za rozhovor budeme se těšit a Přísun Povolen Vám všem. 

https://bandzone.cz/prisunpovolen

Autor: Alan zveřejněno: 26.11.2018 přečteno: 47×