Rozhovor se skupinou Pirates of the Pubs

Rozhovor se skupinou Pirates of the Pubs
Za kapelu odpovídá Ondřej Znoj

Alan – Zdravím piráty z hospody. První otázku vezmeme v rychlosti – spíše orientační. Drtivá většina čtenářů vás zná. Takže odkud jste? Jste všichni z Č.B.? A hudební zaměření není jen punk.
Ondřej Znoj – Ahoj, z Českých Budějovic všichni nejsme, někdo je od Písku, jinej zase Rumohradeckej ale všichni pravý, nefalšovaný jižani, jipíjej! Co se týče hudebního zaměření jsme hodně variabilní. Jako posluchači můžeme všechno od popu až po trvdej metal. Jako muzikanti si hrajeme s punkem, ska, metalem a folkem.

Alan – Vy máte takové zajímavé počty v kapele. Už to několikráte různě proběhlo, ale mě to přijde vtipné. Takže kolik je lidí ve skupině?
Ondřej Znoj – Bylo nás sedm. Teď je nás oficiálně pět. Pokud budu ale počítat všechny naše alternace tak šestnáct. :D Kytaristi se točí tři, měli jsme dva harmonikáře, čtyři bubeníky, jednou i dva basáky. Jestli v tom máš guláš, tak já už ani nevím jak se jmenuju. :D 

Alan – Vy máte zasebou jedno demo + dvě alba. Poslední album se jmenuje Still on the road, v čem je rozdílné od  předešlého alba?
Ondřej Znoj – První album byl punk na hulváta, prostě dupačky. Nový album Still on the road , je určitě hudebně vymzlenější, technicky vymakanější. Je tam víc folku, takže je jemnější, měkčí než Drunken forever. Navíc ho nahrávala úplně jiná sestava takže se liší opravdu ve všem. :D A když to vezmu i po textech, není to jen o chlastu. Je v tom mnohem víc citu a emocí než na prvním albu, navíc je to taková tečka za těžkým obdobím, kterým si kapela prošla a zároveň příslib nového větru. 

Alan – Kde jste nahrávali, jak vám to dlouho trvalo, měli jste nějaké hosty? A nějaké perličky z natáčení?
Ondřej Znoj – Nahrávalo se, stejně jako první album, v čestickém studiu HellSound Honzy Kapáka, na jehož schopnosti, čáry a kouzla a pohostinnost nedáme dopustit a vřele všem muzikantům doporučujeme!
Hosty jsme neměli žádné. Jsme lakomý a neradi se dělíme o své hračky. :D
Perliček bylo spoustu ale hlavně ve víně, takže ty vzpomínky jsou vcelku mlhavé … :D Možná i kvůli tomu nám nahrávání trvalo.

Alan – Album na CD     vyšlo v roce 2019. Posléze vyšla deska, LP. Proč jste se tak rozhodli? A u koho tohle vše vyšlo ve spolupráci?
Ondřej Znoj – Mít vlastní vinylovou placku, je asi sen každýho muzikanta dnešních dní, Takže když s tím náš manažer Petr Růžička přišel, hned jsme nadšeně souhlasili. LP  Still on the Road vyšlo ve spolupráci s nakladatelstvím Vládi Volmana Do Řady! Ještě jednou díky!

Alan – Řekni nám pár vět jak jste se dostali z hospodské kapely až na relativní výsluní a stále rostete.
Ondřej Znoj - Předem díky, že si to myslíš. :D Jak to říká Andrej, makáme! Je za tím hodně práce, a ještě hodně práce je před námi. Neustálé zkoušky, práce pro kapelu mi zabere většinu volného času, a samozřejmě dobrý manažer. Jezdíme cca 50 koncertů ročně, což je v podstatě skoro každý víkend dvě tři akce. 

Alan – S Pirates of the Pubs toho máte sjeto docela dost, tak jen v kostce kde všude jste hráli?
Ondřej Znoj – Německo, Slovensko, Polsko, Holandsko, Švédsko, Francie a Švýcarsko, chystali jsme se letos do Anglie ale to nám překazila korona. Čeká nás Vídeň s našima kamarádama The O´Reilys and the Paddyhats, no a když všechno vyjde jak má, příští rok nás čeká Japonsko. Ano Japonsko. 

Alan – Opět nějaké perličky, postřehy ze zahraničí?
Ondřej Znoj – Všude se málo chlastá a když přijedem my, koukají na nás jak na nemocný. :D No řekni, když se v Holandsku točí pivo do dvojky, neobjednal by sis jich rovnou pět?? Co se týče postřehů, zatím vše, ke jsme hráli, byli skvělý akce se skvělýma lidma, plný sály a návštěvníci natěšený na muziku. V cizině se nám hraje hrozně dobře, asi je to i tím, že zpíváme převážně anglicky a tady u nás to ne každej úplně bere.

Alan – Co Česko. Vesměs ta samá otázka jako na zahraničí. Které vystoupení, kde a proč ti utkvěl v paměti?
Ondřej Znoj – Bohužel ti vždy nejvíc utkví v paměti ty špatný věci. Naštěstí jich doposud nebylo mnoho. Jestli mám ale něco vypíchnout, zmíním loňský Mighty Sounds. Přijeli jsme tam jen jako posluchači a v sobotu ráno mi volal František z plzeňský Pod lampy (Ještě jednou díky), že jim vypadla večer hlavní kapela, jestli to nevezmeme za ně. Když pak začal hrát náš nástup Vzhůru na palubu, začala nahoru vyjíždět naše plachta a já se postavil před 2000 lidí … no to si budu pamatovat do smrti!  

Alan – Vy jste se dostali i k Petrovi Růžičkovi. Co Petr a Pirates?
Ondřej Znoj – Petr je náš manažer už tři roky. A popravdě, to byla nejlepší věc co mohla Piráty potkat a my jsme moc rádi, že se o nás stará právě Petr. Jednak je to opravdu zkušený manažer s mnoha kontakty po celém světě a jednak je to super člověk, je to takovej náš kapelní taťka. :D V podstatě je to další člen kapely, protože víc jak polovina úspěchu je jeho práce. A navrch je to nezničitelnej démon punku. :D

Alan – Letos jste měli našlápnuto i do Anglie na Rebelion. Nějak ale z toho sešlo. Máte do konce roku nasmlouváno něco podobného?
Ondřej Znoj – Když se objevilo naše jméno na plakátech jednoho z nejvetších punkových festivalů na světě, byli jsme naprost v sedmým nebi, navíc k tomu byla v plánu i Francie a Švýcarsko.  Pak ale přišla Korona a my museli sedet doma na prdeli. Vypadá to ale, že to klapne příští rok.  Jinak jak jsem psal už výše, pojedem 15-17.10. Pražské Rockcafe, Vídeň a Mnichov. Na to se těšíme.

Alan – Naprosto super, díky za rozhovor, závěrem si řekni co chceš.
Ondřej Znoj – I já děkuji. 
Díky, že chodíte na koncerty, choďte dál a víc, vydali jsme novej klip Až jednou, mrkněte na náš youtube, FB, Instáček, bandzone, sdílejte lajkujte, chlastejte a hlavně vítr do plachet!!!
https://www.facebook.com/piratesofthepubs 

Autor: Alan zveřejněno: 5.8.2020 přečteno: 132×