Rozhovor se skupinou (NA)PLECH

Rozhovor se skupinou (NA)PLECH
punk Husinec (KURVA JIŽNÍ PUNK)

Alan – Zdar bando. Tak opět jako první klasická otázka. Kdo jste? Co jste? Odkud jste? 
N - Jsme paka z Husince u Prachatic z jižních Čech. Jsme punková kapela. A jsme stále (NA)PLECH. 

Alan – Jak dlouho existuje skupina (NA)PLECH. V jaké sestavě hrajete? Její obnova? (Míněno, kdo vše kapelou prošel, a současná sestava kapely)
N - Letos oslavíme 10 let od vzniku naší kapely. (STAREJ PLECH)
Hrajeme v sestavě MLADEJ PLECH- kytara, zpěv; STAREJ PLECH- kytara, baskytara, zpěv; KEJDŽ- bicí, mistr slova. 
V kapele se vystřídali celkem 4 bubeníci a ke konci roku nás opustil i zakládající člen a basák. Jinak hrajeme stále téměř v původní sestavě. 50% kapely je stále stejná. (MLADEJ PLECH)


Alan – Máte na kontě 4 maxi singly a nějaké to live. Pro naše čtenáře. Proč tomu tak? Kdy bude venku dlouhohrající kotouč?
N - Pokaždé, když jsme měli v plánu natočit již "dospělé CD" opustil nás vždy jeden z bubeníků. A vše se zase na nějakou dobu pozastavilo. (STAREJ PLECH)
V současné době máme za sebou přes 120 koncertů. (STAREJ PLECH)
V současné situaci (covid) nemůžeme na otázku ohledně dlouho hrající desky blíž odpovědět. Nicméně doufáme, že se vše zase brzy vrátí do starých dobrých kolejí a budeme to moct pořádně rozjet. Jak na pódiu tak i v našem MAGOR STUDIU. (MLADEJ PLECH)

Alan – Vzorem v současné době pro kapelu Na plech je Exploited? Nebo proč tak výrazná změna v hraní?
N - Exploited je pro nás určitě vzorem, ale né zdaleka jediným. Nejraději čerpáme i z tvrdších stylů, od metalu, hardcore punku až po prvky trash metalu. (KEJDŽ) 
Vývoj kapely jde stále kupředu a 9 let za námi je určitě znát jak na nás, tak i na naší tvorbě. (MLADEJ PLECH)

Alan – Minulý rok byl na prd pro každého, každou kapelu, tak to nějak extra probírat nebudeme. Léta před tím. Vaše hraní. Kde všude, a jak často?
N - Roky předtím jsme navštívili sever Čech, středočeský kraj a samozřejmě nejvíce jihočeský kraj. Za rok odehrajeme průměrně 20 koncertů jak na menších fesťákách tak i v klubech. (MLADEJ PLECH)

Alan – A nebo jste stihli alespoň něco málo odehrát? 
N - Minulý rok jsme měli nasmlouváno 20 koncertů. Bohužel jsme jich mohli odehrát pouze 11. Ale i tak to byla jízda. (KEJDŽ)

Alan – Kde nejčastěji hrajete a s kým, mimo region?
N - Momentálně hrajeme nejčastěji ve středočeském kraji, zejména v Praze. Naším oblíbeným klubem je Modrá Vopice, kde většinou hrajeme společně s bezva bandou Rozšláplé kecky z Mělníka. (STAREJ PLECH)

Alan – Řekněte nám víc o sobě? Kdo je kdo v současné sestavě. A zda hrál, nebo ještě současně hraje v jiné kapele?
N - Fill (kytara)- Před 9-ti lety jsem společně s bývalým basákem založil kapelu. Původním názvem Black Dump. A později se k nám přidal Starej Plech. Tím se kapela oficiáně přejmenovala na (NA)PLECH. Pár nabídek jsem dostal, ale vždycky jsem s velkými díky odmítl a zůstal věrný mému "malému děťátku". (MLADEJ PLECH)
Kejdž (bicí)- hraji s klukama již 2 rok. Předtím jsem hrál v kapele Jar of Jam a Psychedelická Barborka. V současné době hraju pouze s mojí srdcovou kapelou (NA)PLECH, protože "Já tuhle kapelu, kurva miluju. Je to ta nejlepší kapela teďka". (KEJDŽ)
Starej Plech (kytara, basa)- V roce 1980 jsem založil skupinu Koráb, s tou jsem vystupoval do roku 85. A poté jsem založil skupinu Zill, která fungovala 2 roky. Všechny byly orientované ve stylu punk-rocku a některé skladby hraji s kapelou (NA)PLECH doteď, například Franta Sekáč, Kozí Roh či Anděla. Členem naší kapely jsem již 9 let a mám blbější nápady než ostatní.   (STAREJ PLECH)


Alan – Jasně, ne každý má rád tuto, nebo tyto otázky. Patří do 80let minulého století. No já je mám rád. Nějaké veselé postřehy ze života muzikanta? Pro pobavení?
N -  Vtipná historka z natáčení se nám stala 6.10. léta páně 2017 kdy jsme odehráli pro nás již legendární koncert s E!E, kde jsme poprvý zažili co je to vlastně punk. Před pódiem se nejen zvracelo, ale i chcalo do "Péáčka". Našel se i jeden fanoušek, který si sedl k našem stolu a před našima očima si natrhal a snědl plakát ve formátu A1, zapil to pivem, řekl, že hrajeme dobře a odešel. (STAREJ PLECH)
V rámci skvělé show a výborné atmosféry jsem se rozhodl již jako tradičně skočit z pódia mezi fanoušky. Bohužel jsem si neuvědomil, že všude pod pódiem se nacházela směs již zmíněných tekutin a při dopadu jsem uklouzl a srazil několik lidí, kteří napadali na mě. Důležité ovšem je, že nezáleží na tom, že se mě nebo někomu jinému nic nestalo, ale svůj nástroj jsem hrdině ochránil před jakoukoliv újmou. (MLADEJ PLECH)

Alan – Proslýchá se, že v průběhu letošního roku 2021, by jste už možná šli i do dlouhohrající desky. Tak jak tomu tedy je?
N - V současné situaci (covid a nestabilizace členů kapely) nemůžeme na otázku ohledně dlouho hrající desky blíž odpovědět. Sami ale doufáme, že už v nejbližší době se situace ohledně živého hraní zlepší a budeme moci o novém CD uvažovat realističtěji. (KEJDŽ)

Alan – Díky za rozhovor. A ať se daří. Určitě uděláme i nějaký rádiový rozhovor.
N - Moc díky. Rádi jsme si s tebou popovídali a těšíme za tebou do studia. 
(NA)PLECH

Kejdžovo chvilka poezie na závěr: Babička říkavála, že poslouchat naší hudbu je lepší než zatloukat hřebíky hlavou do zdi. (KEJDŽ)


https://bandzone.cz/naplechpunk

Autor: Alan zveřejněno: 22.2.2021 přečteno: 69×