Rozhovor se skupinou Funkce šroubu

Rozhovor se skupinou Funkce šroubu
Je tomu 20 let, co tato skupina z Blatné poprvé Funkci šroubu dala dohromady.

Alan – Tak 20 let. To je pěkné kulaté číslo. K 20 letům jste si nadělili CD – Řev. Co ještě?
Pragi - Noooo (smích) popravdě tohle CD nebylo myšleno k 20 letům akorát to zrovna tak vyšlo. Měli jsme v plánu ho natočit už v prosinci minulého roku,  ale museli jsme termín odložit a tím pádem to vyšlo na tento rok. Ale když už to tak dopadlo můžeme to jako dárek brát,  protože nám to zabralo dost času a ještě k tomu jsme ho vydávali sami,  takže kolem toho bylo spoustu zařizování ale zvládli jsme to a máme s toho radost. Jinak jsme si už nenadělili nic.

Alan –  Z punk/hardcore jste přešli jen k hardcore. Proč tomu tak?
Bafalo st. -  Asi bych to nenazýval přímo hardcorem, je to prostě naše verze punku. Odklon od klasického punku už je ale i na předešlé desce Čert ho vem. Styl co budeme hrát si neplánujeme, prostě co z nás leze, to z nás leze a myslim, že je to tak nejpřirozenější.

Alan – Několikráte jste od svého vzniku vyměnili členy kapely. Lidé odchází, přichází. Současná sestava je kdo? Kdo je nováčkem? A kdo je ze staré party?
Bafalo st. -  Máme dva roky nového zpěváka, s kterým jsme právě spáchali Řev. Jmenuje se Pragi a je to dobrej chlapík! My ostatní jsme starý pardálové. Rytmická sekce od počátku, a kytary od roků 1998 a 2002.

Alan – Album Řev. Je společným dílem, celé kapely? A nebo máte lidi v kapele kdo dělá výhradně jen muziku, a kdo dělá texty?
Pragi - Tak album Řev je společným dílem. Každej na něm něčím přispěl, ale je pravda že musím v tomto směru vyzdvihnout našeho basáka Holmiho, který přinesl spoustu těch prvotních nápadů na skladby a dále Bafalo st., který zase stojí za spoustou textů. Má na to hlavu no. Jinak vše se pak dalo dohromady a různě s tím pracovalo až to dospělo do konečné fáze.

Alan – Album Řev vyšlo kdy? Kde jste točili? Kde dělali master? A pomáhal vám s tím někdo? Hosté na albu byli?
Pragi - Řev jsme natáčeli v březnu tohoto roku v Žirovnici u Miloše DODO Doležala ve studiu Hacienda, kde probíhal i mix a mastering. Kluci už u Miloše byli i na předchozích CD a i tentokrát odvedl dobrou práci a dostal z nás to nejlepší co šlo a my si to hlavně užili.Vše jsme dělali sami, hosté na albu nebyli. Obal na CD vymyslel a udělal náš kytarista Bafalo jr.

Alan – Nějaký den album je venku. Jaké máte ohlasy? 
Bafalo st. - Vzhledem k tomu, že jsme si CD vydávali sami, tak to do světa leze docela pomalu. Je ale pravda, že proto taky moc neděláme. Zatím co víme vyšly tři recenze, všechny veskrze pozitivní. A co takhle mluvíme s lidmi, tak se cédo všude líbí a z toho máme radost!

Alan – Obrazový materiál. Bude nějaký obrazový materiál? Klip, live nahrávka? Protože lidé youtubem žijí, a na youtube hlavně vyhledávají.
Pragi - Tak určitě máme v plánu něco takového udělat, ale do teď na to nebyl čas. Letošní rok byl docela nabitý točili jsme a vydávali CD a teď se soustředíme na těch 20 let, takže až teď tohle vše poleví a bude za námi, tak určitě začneme nad tímto tématem přemýšlet a něco dáme dohromady.

Alan – Protože je Řev venku a máte i 20 let existence, vyrážíte hrát po republice? Křest alba?
Bafalo st. - Nic cíleně neplánujeme. Cédo je pokřtěný, koncerty hrajeme podle toho jak se kdo ozve a hlavně jak je čas, což je dost problém, takže často odmítáme. Dřív se hrávalo skoro každej tejden. Dnes je ideální tak jednou za měsíc aby bylo vše v klidu a zbyl i čas na zkoušky.

Alan – Občas mi psali lidé kteří dělají koncerty, nebo festivaly o váš kontakt ohledně hraní. Což víte. Jak budete řešit formu hraní a kontaktů na rok 2018?
Bafalo st. - Všechno zůstane při starém. Něco na příští rok máme, v lednu jedeme hrát do Košic, což se dost těšíme na společnej vejlet vlakem. Bohužel jsem tehle týden musel odmítnout koncert ve Volyni, člověku, který nás už asi tříkrát zval na tamní fesťák, ale nikdy to neklaplo. Můžu jen vzkázat vytrvej, jednou to vyjde!
Pragi - Jo to je pravda snažíme se hrát co nejvíc ale né vždy to taky jde, máme taky  jiné aktivity ale za každou nabídku jsme rádi a vždycky se snažíme udělat vše pro to abychom mohli.

Alan – Díky za rozhovor.
Bafalo st. - taky díky za podporu a měj se
Pragi - taky díky moc a zas někdy měj se čau

http://bandzone.cz/funkcesroubu

 

Autor: Alan zveřejněno: 6.11.2017 přečteno: 155×