Rozhovor se skupinou Fahrenheit 212

Rozhovor se skupinou Fahrenheit 212
nejen o Rapa Nui

Alan – Ahoj kapelo. Váš vztah k Rapa Nui?
F 212 - Jsme první rocková kapela v Evropě která vystoupila  živě na Rapa Nui/Velikonočním ostrově. Historie Rapa Nui je jako legenda budoucnosti z našeho světa. Příliš mnoho hledání symbolů bohatství. Příliš mnoho práce od chudých lidí pro bohaté. Náš čas na Rapa Nui byl velmi duchovní a to nejsme věřící. Rapa Nui je velmi tajemná. Měli jsme neuvěřitelný zážitky na ostrově. Naše první a zatím poslední koncepční album je o cestě dvou dětí (chlapce a dívky) na Rapa Nui. To the Place of Dreams and better Live.

Alan – Nejsem si až tak jist, jestli vás v Česku a na Slovensku znají. Tak řekněte něco málo o sobě.
F 212 - Jsme crossoverová kapela. Naše kořeny jsou punkrock, metal, hardrock, southern rock, grunge a new wave. Stále hrajeme, a líbí se nám to! V 90. letech jsme prodali možná 20 000 CD. A měli jsme turné, více než 300 koncertů po Německu. Konec roku 1990 a začátek nového století, jsme stále hledali nového zpěváka. Důvodem byla nemoc prvního zpěváka. Našli jsme mladého zpěváka, ale ten zpíval pouze anglicky. A to byl důvod vytvořit projekt „SONBEAM“. A se SONBEAM jsme zahráli 50 koncertů v DUBAJI v roce 2004.

Alan – Vaše hudební zaměření? Hard rock, metal, street rock? Co cítíte že jste více?
F 212 - Jsme Fahrenheit 212. Produkujeme a hrajeme pouze věci z naší duše. Někdy je to více street, někdy je to více fantasy nebo politika, někdy je to více blues nebo skladby o lásce. Ale my jsme / byli jsme možná někdy „Tough Guys on the Streets“ (pouliční drsňáci) , pak jsme na konci 80. a na začátku 90. let, hodně se prali s jinými kluky a skupinami. Mluvíme o této době: "Jsme příliš hloupí na to, abychom utekli!"

Alan – Existujete 30 let, s přestávkou. Tak jen ve zkratce. Popište přůřez života kapely Fahrenheit 212.
F 212 - Založeno v roce 1992. První album „Der Hexer“ v roce 1995 (Label Bellaphon Records) – zpěvák Mirko Kerber. Drsný, pouliční, politický (streetrock, OI, metal, hardrock)
Druhé album „Kreuzzug der Gefühle“ v roce 1996 (Label Bellaphon Records) – zpěvák Mirko Kerber Skutečný život, láska, hledání smyslu života (více metalu, více „Metallica“)
Třetí album, projekt, SONBEAM „This Symphony“ v roce 2003 (Label Self Made Music) – zpěvák Marcel Pankow Fahrenheit 212 se setkává s Nirvanou, Soundgarden a Pearl Jam. 50 vystoupení v DUBAJI s extrémními sportovci (někdo se později stal mistrem světa ve freestyle- motokrosu- Luke Ackermann a Remy Bizuoard)
Čtvrté album „Neues vom Hexer“ v roce 2007 (Label Bellaphon Records) – Mirko Kerber zpět ke kořenům, texty proti turbokapitalistickému systému
Singl „Ka hoki mai“ v roce 2009 (Label Self Made Music) – zpěvák Oliver Kranz. Jediné CD se spoluprací mezi muzikanty z Německa a Rapa Nui ve světě (věříme tomu). Byla to práce 10 týdnů v Německu s muzikanty z Rapa Nui - „Here Hara“
Koncept - album „VAKA TEATEA“ (znamená bílá loď nebo lépe bílá kánoj) v roce 2016 Zpěvák Oliver Kranz Toto album je příběh dvou dětí (dívkou a chlapcem) Všechny skladby jsou vytvořeny jako „Story-Step“ z románové knihy.  "Můžete jít s dětmi od titulu k titulu až do konce příběhu."
Od roku 2018 jsme produkovali skladby a části hudby pro film „Leif in Concert- Vol. II“ a televizní seriál „Wir sind jetzt“

Alan – Kde jste všude hráli? Krom Německa? Státy, kontinenty? A jak probíhaly cesty?
F 212 - Hrajeme koncerty v Německu, Polsku, Chile, Dubaji a na Rapa Nui/Velikonočním ostrově.

Alan – Za dobu 30 let jste nevydali moc alb, což nevadí. Můžete nám je trochu více popsat? Protože každé album je tak tzrochu (hodně) jiné.
F 212 - Viz první odpovědi: Hrajeme pouze hudbu z naší duše. Pokaždé! Hrajeme to, co cítíme. A někdy cítíme celý svět v našich hlavách a srdcích. Celá ta zasraná blbost! Není to jednoduché, ale je to také zajímavé.

Alan – Vaka Teatea velmi zajímavé album, nápadité. A hodně se mi líbí. No ale album der Hexer je více blízké pro své pojetí spíše street rocku.
F 212 - Když jsme produkovali „Der Hexer, byli jsme naštvaní a nebojácní mladí kluci. Když jsme udělali  „VAKA TEATEA“, byli jsme tvrdí muži s mnoha zkušenostmi v zaměstnání a životě.

Alan – Vy jste obdrželi i několik ocenění. Jaké to byli a za co?
F 212 - Vítěz ceny !Deutscher Rock-und Popmusikpreis 2016 (2. Cena za nejlepší rockové album, 1. cena za nejlepší rozvržení / nejlepší obal, 2. Cena za nejlepší live-aktový rock / hardrock – víte, co máme na mysli: 2.1 .2.???? Byla to KARMA!

Alan - Rapa Nui a Vaka Teatea. Proč jste toto album takto udělali? Spolupracovali jste na něm i s dalšími lidmi?
F 212 - Trochu jsme spolupracovali na albu VAKA TEATEA s muzikanty „Here Hara“ z Rapa Nui. Jsem velkým fanouškem THE WHO. A protože jsem byl mladý punkguy v NDR / východním Německu - byl jsem ohromen z filmu "Quadrophenia". A rád bych, aby All Time vyprodukoval koncepční album o smyslu života. O snech a o rozmanitosti z vize ráje

Alan – Když jste vyjeli koncertovat s albem Vaka Teatea, měli jste i hosty s sebou? A kulisi?
F 212 - Někdy hrajeme s dobrými přáteli.

Alan – Vaka Teatea. Prostě napište k němu více. Celkovou práci na albu, a odezvu od lidí, labelů, rádií atd.
F 212 - Zpětná vazba (když lidé poslouchali album) byla skvělá a velmi dobrá. Ale nestačilo to na důležité koncerty, na vydělávání peněz a slevové akce ????! A to byl důvod, proč jsme vyvinuli elektronickou platformu pro kreativní spolupráci mezi hudebníky a tvůrci filmů / videí Název platformy je „KANUH-Kreativ-Alternative Neue Unter-Haltung)

Alan – Pracujete teď na něčem dalším?
F 212 - Doufáme, že k 30. výročí, vyjde album „ECHO“. Bude uvedeno na trh v druhé polovině roku 2022. A doufáme, že „KANUH“ je novým plamenem ve světě kreativity.

Alan – Díky za rozhovor, a snad někde na koncertě nebo festu se setkáme. V Česku nebo v Chamu.
F 212 - Také děkuji! Uvidíme se a uslyšíme v budoucnosti?!

https://fahrenheit-212.de

Autor: Alan zveřejněno: 30.5.2022 přečteno: 18×