Rozhovor se skupinou Don Key

Rozhovor se skupinou Don Key
Punk - Surf Tábor

Alan – Ahoj bando, tak se nám představte.
Martin - Ahoj, jsme kapela Don Key z Jižních Čech. Hrajem v obsazení Ondra - zpěv, Munďa – kytara a zpěv, Martin - kytara, Honza – basa, Michal – bicí. První zkouška byla na jaře 2016, takže zanedlouho budeme slavit dva roky. Za tu dobu jsme už museli sáhnout do obsazení, kdy nestíhal zpěvák Kráty a vystřídal ho Ondra. Koncertní premiéru jsme měli o vánočních svátcích 2016 v kulturáku v Želči. Super koncert. Od té doby už bylo mnoho koncertů.

Alan - Skupina Don Key by se nechala skoro brát spíše jako projekt. Protože jde o vedlejší produkt muzikantů z jiných kapel. Kdo jste a kdo v čem dál hraje? Protože ač nová kapela, tak alespoň někteří z vás mají dlouholetou zkušenost s hraním.
Martin - Já hraju ještě v Peshatě, jsem nejstarší, takže nejrozumnější a samozvaný kapelník. 
Munďa - Já kromě naší hospodské kapely ze vsi, která si zahraje jen když se sejde celá na pivu nikde nehraju, skládal jsem songy tzv. do šuplíku občas je nahrál a zveřejnil na bandzonu, dávat osobně kapelu dohromady bych s časových důvodů nedal a možná jsem čekal na takovouhle nabídku.
Honza - Já jsem nejmladší člen kapely,hraju na bubny v punk-rockové kapele Silver Colt a jinak si už od mala brnkám na kytaru 
Ondra - Tak já jsem nejnovější člen kapely. Než jsem začal vystupovat s klukama tak před pár lety jsem založil kapelu Silver Colt takže s Honzou vlastně spolu hrajeme ve dvou kapelách. Já se v obou kapelách držím zpěvu protože zpěv mě baví už od malička. Občas si zahraju doma na kytaru ale to jen tak pro sebe...
Michal - Já si zabouchám ještě s kapelou GangstaSKA, dříve jsem zkoušel zpívat třeba ve sboru, ale teď už si opravdu jen zabubnuji   

Alan – Kdy kapela vznikla? Kdo přišel s nápadem Don Key poskládat z lidí z dalších kapel?
Martin - V hlavě mi kapela vznikla někdy během roku 2015. Měl jsem nějaký nápady, který v Peshatě neprošly nebo nefungovaly, tak jsem je chtěl využít jinde. O obsazení jsem měl už hodně jasno. Jako druhou kytaru jsem chtěl Muňdu, jehož sólový songy se mi moc líbily. S Michalem bubeníkem jsme dal o tom nezávaznou řeč na FB chatu a on může za to, že mě k tomu vlastně  dokopal. První zkouška jak jsem už zmínil byla na konci jara 2016.

Alan – Jak často koncertujete a s jakou kapelou nejčastěji hrajete?
Martin - V tomhle roce jsem nás hodně vytáhnul společně  s Peshatou. Času mám málo, takže když to vyjde takhle najednou, líp pro mě. Co se týká četnosti koncertů, zatím nic moc,ale aby kapela neusnula, chce to mít každý měsíc jeden-dva koncerty.

Alan – Na stránkách máte zatím jen 4 skladby. Jak to vypadá do budoucna s nějakým albem? Nebo youtube propagací?
Martin - Na BandZonu jsou songy ještě se starým zpěvákem. Většinu jsme přezpívali a první album vyjde, co nevidět. Křest cd bude 10. března. S tím určitě bude spojená propagace.
Munďa - Tak na youtube máme videoklip k písni Na díly, /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// ///////////// ///////////////////////////////////////// ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// což je taková první vlašťovka z alba až bude hotový zveřejníme všechny.

Alan – Stylu se budete držet dál? Melodického Punk rocku?
Martin - Nikdo nikdy neví, s čím přijdeme na zkoušce a co vznikne. Ale ten vliv punk rocku tam bude pořád.
Munďa - Určitě bych se chtěl pustit do trochu techničtějších skladeb s melodickym zpěvem by to mohlo znít zajímavě. Sice se nepovažuju za nějakýho dobrýho kytaristu, ale když jsem na pódiu chci ze sebe a svýho nářadí vymáčknout maximum a hlavně si to co nejvíc užít s takhle dobrou kapelou je to radost. Má to něco do sebe složit nějakej riff a pak se ho tejden učit zahrát. :)

Alan – Díky zakrátký rozhovor. Další dáme při vydání alba.
Martin - Díky za podporu. Stay Don Key!

http://bandzone.cz/donkey

Autor: Alan zveřejněno: 5.3.2018 přečteno: 190×