Rozhovor se skupinou Brunhilde

Rozhovor se skupinou Brunhilde
Nürnberg - rock/alternative rock/hard rock/heavy metal/dirty punk

Brunhilde přichází jak živelná bouře, před kterou se chceš schovat, ale zároveň pozorovat a jsi fascinován.
Vycházející hvězda se svým fascinujícím punk & metalovým zvukem vyrobeným v Německu.

Alan – Ahoj do Nürnberg. Trochu se našim čtenářům přibližte
Kurt - Ahoj, jmenuji se Kurt, jsem kytarista a autor písní BRUNHILDE!

Alan – Vy jste od svého prvopočátku mírně uhnuli ze své původní tvorby. Přesněji řečeno, poslední dvě alba. Je to směr, kterým se budete dále ubírat?
Kurt - Ano. Myslím, že první dvě alba byly spíše „pokusy“ najít svůj vlastní styl. Skutečný zlom byl, když náš producent Chalie Bauerfeind (Helloween, Hammerfall, Blind Guardian,...) převzal produkci BRUNHILDE u třetího alba (zkrátím ho). Teprve od třetího alba lze říci, že si BRUNHILDE našel vlastní styl. Pokračovalo to čtvrtým albem "27", které bylo čistě koncepčním albem a proto se přiklánělo spíše k "metalu". Bylo to velmi zajímavé. Tolik příběhů, tolik průzkumů, tolik emocí. A nyní připravujem páté album.

Alan – Poslední album 27, velmi dobře provedeno. V Česku jste ještě nepředvedli. Máte naplánováno na rok 2024, přijet na pár koncertů do Česka? Možná i na Slovensko?
Kurt - Ohhh ano, rádi hrajeme v Česku. Publikum je tam skvělé! Už jsme měli pár koncertů v ČR, bohužel před pár lety!! Přesný důvod, proč se v ČR v posledních 2 letech neuskutečnily žádné koncerty, nevím. Myslím, že to bude mít nějaké organizační důvody, nebo se bookeři neshodli, kdo si kde může co zarezervovat, ha, ha, ha..... Doufám, že si brzy zase zahrajeme v ČR!!!

Alan – Na Slovensku jste (asi) ještě nehráli. V Česku jste byli na festivale v Lokti. Byli jste ještě i jinde v Česku? A jaké máte vzpomínky z festivalu v Lokti?
Kurt - Loket a Radek si pamatuji, je tam více míst... nepamatuji si jména, omlouvám se!

Alan – Když už jsme v Česku kde jste hráli. Nějaký Český (nebo Slovenský) kapely znáte? A čím vás tam pohostili?
Kurt - Jak jsem řekl, přesně si nepamatuji konkrétní místa, ale publikum a vše kolem bylo skvělé, samozřejmě české jídlo a hlavně pivo!!

Alan – Za poslední tři roky jste sklidili dosti pozitivních ohlasů v dosti známých a velkých časopisech. Pochlubte se.
Kurt - Jak už to bývá, pro každém vydání alba, máme mediální dny. tj. náš promotér si domlouvá schůzky po celém Německu, kde se setkáváme s různými časopisy a rozhlasovými stanicemi, abychom udělali rozhovory a poskytli informace o nové produkci. To je vždy velmi vzrušující, protože získáte přímou zpětnou vazbu od médií. Jsou tam i opravdu dobré časopisy. Možná se dostaneme i do Rolling Stone Magazine! :-)

Alan – Jak jste se vlastně dali dohromady? Nejprve jako dvojice. Pak kompletní vystupující skupina?
Kurt - Ano, ve skutečnosti jsem před více než 10 lety hrál v akustickém duu s Caro. Takže to bylo jednoduché s westernovou kytarou, kde Caro nadchla publikum svým úžasným hlasem! To se pak zvětšovalo, jak jsme postupně budovali kapelu a nakonec jsme loni hráli na Wackenu. Myslím, že je to opravdu skvělý vývoj, také důkaz toho, že se nic neděje přes noc a všechno vyžaduje spoustu času a vášně. S kapelou Brunhilde a na ní pracujeme každý den. Neexistuje žádný jiný způsob, jak se zapojit do tohoto podnikání a být trochu úspěšní.

Alan – Caro. Když hrajete na koncertech, nebo na festivalech, už jsi tam někdy dostala návrh k sňatku (svatbě)?
Kurt - ... tady můžu mluvit za Caro. která dnes bohužel nemůže být přítomna u rozhovoru: Na každé show jsou lidé, kteří by rádi přišli do kontaktu s Caro!! Caro je vždy hned po představení u stánku s merchem, aby se podepsala a mluvila s fanoušky. Například ve Wackenu byla Caro po show s fanoušky v bahně a byla oslavována! :-)

Alan – Když už jsme u srandy. Nějaké vtipné okamžiky z hraní máte? Které se nechají publikovat?
Kurt - ... myslím, že nejzábavnější momenty jsou vždycky, když jste na turné po dlouhé době a nálada na pódiu se někdy hodně vystupňují, protože publikum je dobře naladěné, kdy prostě spontánně měníte některé pasáže ve skladbách, tím vznikají super nové věci ...

Alan – Poslední album 27, jste vydali 27. května 2022. Co připravujete nového? Dalšího?
Kurt - Jo, teď to začíná být vzrušující!! Jak jsem řekl, jsme velmi pracovití a neustále pracujeme na nových písních. Naše další album vydáváme na podzim 2024 pro německé turné, na které jsme obzvlášť hrdí. Náš producent Charlie Bauerfeind je opět na palubě a opět jsme vytvořili mix punk/metal. První singl „Hit and Run“ byl vydán 16. února. Podívejte se na to a řekněte co si o něm myslíte!!

Alan – Ohledně Německa. Myslíte si že jste narostli? Chodí na vás více lidí? Máte častější hraní? Větší sáli?
Kurt - Ohh, to opravdu doufám!!! Nyní hrajeme kolem 20 koncertů na podzim/zimu společně s J.B.O. po celém Německu. Jsou tam i docela velká místa. Podívejte se na náš web BRUNHILDE.DE

Alan – Vy už jste byli i několikrát jako hlavní kapela na velkých koncertech, nebo festivalech. Vaše pocity z toho? Já vám to hodně přeji, protože mám rád vaše skladby které jsou hlavně do dirty punku.
Kurt - Je vždy velmi vzrušující, jak jsou naše písně přijímány na některých festivalech, protože nehrajeme čistý metal, ale pohybujeme se v pásmu mezi punkem a metalem. Přesto je naše publikum celoplošně nadšené, protože vystoupení je vždy pestré. Především kvůli energii, která se odehrává na pódiu a kterou všichni muzikanti velmi dobře přenášejí. Energie je důležitá. To se okamžitě přenáší na publikum a nese celou náladu a zážitek publika.

Alan – Díky za rozhovor, a předpokládám že se v letošním roce (2024) někde v Česku sejdeme na festivale, klidně i s Klausem.
Kurt - Děkuji moc Alane! Doufáme, že se Klausovi podaří zajistit pár hraní v České republice a velmi rádi tě uvítáme v zákulisí. Jsme ve spojení!

https://www.brunhilde.de/
https://www.facebook.com/brunhilderocks

https://www.youtube.com/channel/UCh5xQXCD0mDy3hUcEPVbfSw

 

 

Autor: Alan zveřejněno: 4.3.2024 přečteno: 10×