Rozhovor se skupinou 008

Rozhovor se skupinou 008
punk-rock / Mníšek pod Brdy

Alan – Ahoj. Pro začátek 008 znamená co?
008 – Mirek – Celý název kapely má být 008- O číslo lepší než James Bond, ale ten název byl příliš dlouhý a tak se všude představujeme jako 008. Občas jsme se setkali i se záměnou jména na 007 a nebo nás lidé nazývají zkratkou "Vosmičky". A jeden náš fanoušek dokonce "kapela Vosumset"

Alan – Vy jste vznikli v roce 2010, což je tedy životnost kapely 8 let. Kdo vše kapelou prošel? A současní členové kapely jsou kdo? 
008 – Mirek - Současní členové jsou Mirek Mašek, Jakub Pour, Tomáš Marek a nový člen Denis Hejhal. V roce 2010 jsme začínali ještě se zpěvákem Martinem Divišem, ale ten pak odešel a zůstali jsme bez něj. Dále byl v kapele zakládající člen a basák Radek Vondrák, který naši kapelu opustil v roce 2017.

Alan – Členové kapely krom 008, hrají ještě v jiných kapelách?
008 – Mirek – Ne ne. Všichni členové kapely mají pouze tuto kapelu. I když, na koncertech si občas zahrajem a zazpíváme s našimi přátely z jiných kapel.Hlavně s Pražskou bandou Pure Olcoholic Punk u které jsme jako doma.

Alan – Označení máte punk-rock. Spíš melodický punk, s pár písněmi v rockovém ražení. Jaké skupiny kapelu ovlivnily? Aby jste začali hrát, to co hrajete?
008 – Mirek – Nejprve začnu první otázkou a to jaké kapely nás ovlivnily. Především se dohodnem že kapela Škwor, to je takový společný vliv, ale jsou ty i jiné jako Jaksi Taksi, Inekafe,Punk floid, Dymytry a ze zahraničních NOFX, Pennywise, Green day. Druhá čás otázky byla, kdo nás ovlivnil aby jsme hráli to co hrajeme. Nevím jak u ostatních členů, ale u mě a Jakuba to byly Blink 182.
Líbil se nám jejich styl a to jak hudby, tak jejich vystupování na koncertech a vždy jsme si říkali že by bylo fajn dělat takové věci.  

Alan – V letošním roce 2018 vydáváte EP s názvem EP 2018. Kde jste točili, a kde dělali máster?
008 – Mirek – Ano letos jsme vydali EP 2018 a to zatím v digitální podobě. Fyzická forma v podobě CD je také v plánu. EP obsahuje 5 nových skladeb, které nejvíce vystihují náš žánr a styl.
Nahrávali jsme si ho sami v našem malém studiu Ramon Record ve kterém si natáčíme vlastní hudbu už od roku 2013. Tam to všechno nahrajem, zmixujeme a zmástrujeme.

Alan – Pomáhal vám někdo s nahráváním? S tvorbou vám někdo pomáhal?
008 – Mirek – S nahráváním nám nikdo nepomáhá. Všechny věci ohledně nahrávání dělám já a Jakub. A s tvorbou nám taky většinou nikdo nepomáhá. Rádi si jedeme vlastní cestou a snažíme se zlepšovat v tom co nás nejvíc baví. Samozřejmě jsme rádi za každou připomínku či kladný ohlas na naši tvorbu.

Alan – Na EP 2018 vznikl i hraný videoklip. Na skladbu Celebrita. Proč jste dělali obrazový materiál zrovna na tuto skladbu?
008 – Mirek – Námět na klip tohoto ražení jsem měl už pár let zpátky při vydávání CD Všechno je jasné z roku 2016. Bohužel jsme se k tomu nějak nedopracovali a tak jsme tento nápad s Celebritou zrealizovali až letos. Chceme natočit na všechny skladby z EP nějaký klip a tak jsme to vzali od prostřední písničky v seznamu.

Alan – Kdo vám klip točil? Nebo to byla D.I.Y. tvorba?
008 – Mirek – Klip nám natáčela naše dlouholetá kamarádka a zároveň žena našeho původního basáka, Markéta Vondráková. Markéta nám natáčela snad všechny naše klipy a vždy to byla opravdu zábava. Byl to takový amatérský počin, ale snažili jsme se z toho vymáčknout maximum a klip měl velice kladný ohlas u našich fanoušků. Což pro nás bylo nejhlavnější.

Alan – Máte nejaké vtipné momenty z natáčení? Jak z nahrávání videa, tak z natáčení EP 2018?
008 – Mirek – V podstatě natáční toho klipu byl jeden velký vtip. Chodili jsme po městě v kvádrech  jako bodyguardi a chránili jednoho joudu v kšiltovce. Lidé na nás koukaly jak na párek bláznů. A do toho se kolem nás motaly holky, které nám dělali kompraz. Z nahrávání EP moc vtipných situací nevzniklo jelikož skladby vznikaly poměrně rychle a tak jsme se spíše zaměřovali na to aby vše bylo ťip ťop.

Alan – Kde budeme moci v létě 008 vidět? Koncerty, festivaly?
008 – Mirek – Nejbližší koncert máme 11.7. v Modré Vopici a pak nás čeká v srpnu soutěž Skutečná liga. Jinak přes léto si chceme dát měnší pauzu od koncertů, jelikož jsme v podstatě od ledna jeli skoro každý víkend a chceme to opět rozject až v září.

Alan – Díky zarozhovor.
008 – Mirek – Neni zač a taky moc díky za celou kapelu.Určitě navštivte naše stránky a poslechněte si naše songy a snad někdy na nějakém koncertu. Ahoj.

http://bandzone.cz/008

Autor: Alan zveřejněno: 6.8.2018 přečteno: 56×