Rozhovor s the Blow Show

Rozhovor s the Blow Show
Německo (punk/mix musik)

Alan – Ahoj, kdo jste? Vaše tvorba by se nechala brát jako mix různých žánrů. Jde především o humor?
William - Ahoj Alane, díky, máme se dobře. Ano, skutečně nechceme, aby se naše tvorba omezovala na určitý žánr. Jsme rádi kreativní a zkoušíme nové věci. Takže kdykoli někdo z nás přijde s novým nápadem na písničku, může to být cokoliv a my to rozvineme tak, aby to znělo dobře.

Alan – Skupinu the Blow Show jste založili kdy? Stále ve stejném složení? Nebo soušasná sestava je jiná? Něž sestava na prvopočátku?
Drogurth - Historie kapely sahá až do roku 2005, kdy se William a Flowsen poprvé setkali v Heidelbergu (Německo) a začali spolu psát písně. První živé vystoupení 13. února 2009 bylo již s Pedrem a já jsem se ke kapele připojil později, prvních dnech jsem přispíval  kytarovými a basovými riffy. Od té doby se členové kapely nezměnili. Rádi však čas od času spolupracujeme s dalšími hudebníky. To je důvod, proč občas najdete dalšího hosta v titulcích našich nahrávek.

Alan – Vy vydáváte alba převážně digitálně? Nechají se poslouchat přímo z vašich stránek. https://blowshow.de/index.php?subsite=musik&audio=music/leudeleudeleude1/1-04%20Pornitologen.mp3
Flowsen – Ano, naše písně vydáváme téměř výhradně digitálně. Naši hudbu můžete najít na našem webu a na většině platforem pro streamování hudby. Občas nabízíme fyzické kopie naší práce v merch stánku na našich koncertech, ale jsou to velmi limitované edice a musíte mít štěstí aby jste je dostali.

Alan – Pokud budu brát vaší punkovou tvorbu. Vzdáleně mi připomínáte skupiny die Ärzte, die Toten Hosen – jejich vtipnější formu skladeb. Tedy já jsem se alespoň docela pobavil.
Drogurth - Díky, jsme rádi, že nás srovnávají s těmi kapelami. Abych byl upřímný, kapely jako Die Ärzte nebo Wizo - samozřejmě mezi mnoha dalšími - nás v naší tvůrčí práci od začátku ovlivnily. Jak už asi tušíte z naší široké škály žánrů, naše vlivy jsou rozmanité, a sahají od punku až po jazz.

Alan – Když už jsme u té tvorby. Kdo skládá hudbu a kdo píše texty?
William - My všichni. Takhle zůstáváme všichni kreativní a vždy máme čerstvý impuls od jednoho nebo druhého člena kapely. Většinou jeden z nás přijde s nápadem na písničku nebo dokonce s kompletním textem s harmonií a představí to ostatním. Od té doby skladbu vyvíjíme a formujeme společně. Na každé písni jsme se nakonec do určité míry podíleli určitým způsobem téměř všichni. Je to zábavný proces a někdy skutečně vznikne něco, co nikdo z nás na začátku nečekal.

Alan – Zůstaneme ještě u textů. Z drtivé většiny máte texty vtipné, až srandovní, což je dobře. Nechcete být takovou tou formou melodického politického punku, ano? Souzhlasíte?
Flowsen - Ve skutečnosti se snažíme dát většině našich písní vtipný nebo humorný nádech a jsme rádi, když slyšíme, že se to z velké části vydařilo. Zejména pro naši pozdější práci jsou však politická sdělení stále důležitější a zjevnější. V prvních dnech bylo možná hlubší poselství v některých písních pohřbeno trochu hlouběji a rozhodně ne vždy politické.

Alan – Kde vás všude znají? Po Německu a v zahraničí?
Drogurth - Jsme známí hlavně v oblasti severozápadního Německa, protože tam jsme koncertovali nejvíc. Fotografie, kterou jste si vybrali ve svém posledním článku o nás, byla ve skutečnosti z koncertu na slavné Reeperbahn v německém Hamburku. Než pandemie změnila celou situaci pro spoustu lidí včetně nás, byli jsme na dobré cestě rozšířit náš rádius a jsme ochotni pokračovat tam, kde jsme museli skončit.

Alan – Genital rock chachacha. Tak povídejte – informace, informace, informace.
William – Existuje mnoho žánrů rockové hudby a vzhledem k naší tehdejší tvorbě to bylo to, co to všechno docela pěkně shrnulo. Dělali jsme převážně rockovou hudbu a většina našich písní byla buď zcela zasvěcená, nebo se alespoň silně týkala genitálií všeho druhu. To byl bezhlavý smích. Jak jsme již uvedli, naši pozdější tvorbu stále více formují politická či společenská témata, ale rozhodně nezapomeneme na své kořeny, abychom se nebrali příliš vážně.

Alan – Teď trochu vážně. Vaše tvorba – rock, punk, metal, pop, hip hop, blues – mix. Jak a kam se dostáváte na živé hraní?
Flowsen – Jako většina kapel jsme začínali lokálně a sami jsme organizovali koncerty v barech, klubech a na dalších menších místech. Zatímco se nám podařilo vybudovat pevnější fanouškovskou základnu, spojili jsme se s dalšími kapelami, abychom zvýšili počet lidí, kteří chodí na koncerty. Tyto kapely byly většinou doma, v žánru punk rock. Když nás všechny zasáhla pandemie, byli jsme přesně ve stavu, kdy jsme rozšířili náš dosah tímto směrem.

Alan – Kde nejčastěji hrajete? Kluby, městské slavnosti ....... Ono přeci jen, hrát příkladně na thrashovém festivale těžko.
Drogurth - Ve skutečnosti je v našem domovském městě nebo alespoň ve městě, kde všichni momentálně žijeme, bar. Jmenuje se "Pauls Savanne" (v překladu "Paul's Savannah") a hráli jsme tam opravdu hodně. Je to bar, kde někteří z nás trávili značný čas svého mládí. Známe tam spoustu lidí a dokonce jsme pro ně napsali písničku. Podívejte se na píseň „Savanne“ z EP Leude nahrané v roce 2019.

Alan – S tvorbou the Blow Show jste se dostali kam? Rádia, Tv, zine atd ...?
Flowsen - Doposud jsme se většinou soustředili na živá vystoupení. Zrovna nedávno některá online rádia hrála naše písničky, čehož si samozřejmě velmi vážíme.

Alan – Co zahraničí, hráli jste už? Pokud ano tak kde?
William - Zatím ne. Možná díky tomu, že většina našich písní má německé texty, nikdy jsme se nedostali mimo republiku. Ale máme dobrý vztah k USA, protože tam William pár let žil a spojil se s tamní místní scénou muzikantů. S těmito souvislostmi přímo souvisí písně jako "At Thirteen (We were Not-Sees)", "I want be like JCVD" nebo cover "Adam's Everybody's Song".

Alan – Díky za rozhovor, no a snad někdy příště.
Drogurth - Díky za rozhovor, Alane. Těšíme se na příště.

https://blowshow.de

Autor: Alan zveřejněno: 9.5.2022 přečteno: 16×