Rozhovor s Terezou Rays

Rozhovor s Terezou Rays
(Electric Lady)

Alan – Ahoj Terezo. Tak trochu ke změnám. Od posledního rozhovoru je zde jiné složení skupiny? Informuj.
Tereza - Ahoj, ano, kapela se obměnila, s novou érou Trilogy přišlo i jiné složení kapely. Změna hudebního stylu, prezentace, vlastně všeho. :) Nyní na basu hraje Ondřej Kaprál a na bicí hraje Pavel Bříza, já stále na kytaru a zpěv :)

Alan – Poslední mini album EP Wicked je v naprosto jiném duchu nežli album Electric Lady. Coto coto?
Tereza - EP Wicked byl můj rock’N’Rollový pel mel songů, které jsem zpracovala od roku 2017 do roku 2019, každý z těch songů má klip a je na něm třeba song - spolupráce s Ivanem Kralem, song „A Part Of My Heart“ anebo píseň, kterou jsme s Markem Cábou - bývalým baskytaristou spolu produkovali „ Castle Of Sand“ každý z těch songů má trošku jiný styl, ale pořád je to Electric Lady, prostě tohle EP Wicked bylo pro mě osobně spíš album na prezentaci a třeba i hudba do filmu a  singly do rádia. Díky songu „Producer“ jsme se dokonce dostali do LA a za toto EP tam vyhráli 1.místo v soutěži Akademia Music Awards v USA už v roce 2019

Alan – Od Wicked uběhlo několik let, o albu se nemluví, ale a to velké ALE jsi začala pracovat na obrazovém meteriálu video trilogii. Tak a tu se rozrpiš. Protože tři videoklipy které mohou budit dojem že na sebe nenavazují, tak navazují a to svým pojetím.
Tereza - proto se celé dílo jmenuje Trilogy - v češtině trilogie - tudíž jsou to 3 klipy, které na sebe navazují. Ten kdo to zaregistroval a viděl aspoň jeden díl, pochopil, že to celé na sebe navazuje a také, že to vypráví o mém životním příběhu, který je za tím vším spojený. Ten, kdo to neviděl, je vžele zván, protože tohle dílo je ve své velikosti a rozměru na ČR tak výjimečné, že jsme dosud nenašli srovnání ničím podobným. Fakticky srovnání máme opravdu jen se zahraničím a nyní registrujeme i celou Tirlogy na soutěž Grammy, ale nejen to.

Alan – Hudba k těmto třem video projektům, se opět posunula jinam. Je zde návrat ke kořenům funky rocku s nádechem metalu? Nebo ce jsi (jste tím chtěli vyjádřit?
Tereza - Jde o hudbu, která mě ovlilvňuje celý život, s producentem Nigel Lowisem - (který pracoval mimo jiné i s Celine Dione, Mariah Carrey anebo Stevie Wonderem) jsme dohromady pracovali na fusionu stylu - autentickém stylu pro Electric Lady, moderním zvuku, který je nejen živý, ale má konkurenci ve světě s ostatními nahrávkami i zvuky, které jsou „žádoucí“ jestli je to pochopitelné. Z preference rádií ve světě rock už není „IN“. Takže s mým českým managerem a producentem Romanem Rossi jsme se rozhodli pro novou cestu. Já sama jsem to chtěla. 

Alan – Jako první skladba byla vypuštěna Rebelia. Rozpovídejse.
Tereza - Rebelia je vlastně lidská aktivita na zemi, všichni jsme rebelové už jen tím, že vyžaduje určitý komfort v našem životě a nekoukáme tím na naši planetu. Tenhle námět - první klip z Trilogy byl vymyšlen už roku 2018, kolem 4. ráno mě to napadlo, vyskočila jsem z postele, chtěla jsem poukázat na ekologii a na ignoraci lidí na životní prostředí. Prostě jen berem a málo vracíme naší matce Zemi. To se nám vymstí a bohužel jde o kolektivní vědomí, aby se něco změnilo, téma pro otevření mysli… :)

Alan – Dvojka ve stejném roce 2020 s názvem Politica. Povídej.
Tereza - Spolupráce s Pepou Vojtkem, on přišel jakožto herec a nakonec jsme z toho uvařili i spolupráci, on tam vystupoval jako zlý politik, který je naláká na peníze a pak je zastřelí, celý ten song je o politice a psychopatech elitářského myšlení, kteří to s námi nemyslí dobře a je na čase, aby lidi vstávali a uvědomili si určité věci.. Politica je druhý díl z Trilogy

Alan – Třetí a závěrečná Influenza prolétla internetem vesměs nedávno. Aaaaaaaaaaaaaa?
Tereza - :))) aaaaaa, jak jste si všimli a pokud jste rozumněli, je to skladba, která je vlastně šílenost a předzvěstí, která se vyplnilo v několika ohledech - třeba text o tom, že je dnes zločinem dýchat volně vzduch, anebo také o tom, že „CHŘIPKA JE TADY A NECHCE ODEJÍT“ je to text, který byl napsán roku 2019, v klipu jsou použity speciální efekty, jak jste si všimli. Celé je to dělané v greenscreenu a klíčovali jsme nereálný svět, který se ač paradoxně minulý rok velmi podobně tom šílenství, když hořela polovina naší planety..

Alan – V každém díle máš jiné lidi? A koho jsi pro role do trilogie jakým způsobem dostala? 
Tereza - prostě jsem napsala na facebook, že hledáme komparzisty do klipu :) a prostě ze všech stran republiky přijeli na natáčení :)

Alan - Má oblíbená otázka. Veselé příhody z natáčení? A tady jich muselo být hodně, protože Pepa Vojtek žádnou legraci nezkazí.
Tereza - Jasně, Pepa byl pořád veselej a opravdu jsme se bavili. bylo to hrozně náročný, byly jsem vyřízená, po natáčení jsem spala týden, ale byly tam dokonalý příhody, zvu vás tímto na zakoupení disku BLU RAY  - TRILOGY 2020, kde všecko z toho natáčení je, backstage, historky ad.. jedna z nejšílenějších a nejvtipnějších akcí bylo, když se desítky lidí válelo po zemi přes několik dní - hráli ty umrlce.. vpodstatě pro ten kompars to bylo šílený, museli ležet na zemi mezi odpadky, bordelem, potřísnění umělou krví, bordelem.. řezali jsme se smíchy, všichni si to každopádně užlili a přibylo nám z natáčení fakt hodně fanoušků :)

Alan – Nezapomeň na své přátele z komparsu. Jak to bylos nimi?
Tereza - fantastický ! chtěli jsme udělat i premiéru v kině, ale víte jak je to teď s veřejnýma akcema, takže budem dělat komorní akci zhruba pro 50 lidí v soukromí :) samozřejmě s hygienickmi opatřenimi a rozstupy :)) haha

Alan – Takže spokojenost? A jde se připravovat album?
Tereza - jo, bude se teď vydávat blu ray, tak na to zvu, ano, album, spolupráce s pepou vojtkem, trilogy tour s českým národním symf. orchestrem, plánovali jsme 25 koncertů po čr a slovensku, bohužel zatím nevím co bude a myslím, že nám nikdo nic nyní nezaručí, kdy budeme vůbec moci něco takového realizovat, každopádně Vás zvu na svý stránky : www.electriclady.cz

Alan – Takže díky za rozhovor. A samozřejmě opět se spolem propojíme.
Tereza - určitě, díky moc ! páá

Autor: Alan zveřejněno: 11.4.2021 přečteno: 16×