Rozhovor s kapelou Knedlofil

Rozhovor s kapelou Knedlofil
punk-rock / Hořovice

Alan – Tak pro ty co vás neznají. Kdo jste, odkud jste, kdo v kapele hraje a od kdy existujete?
Pepa - Ahoj, jsme kapela Knedlofil z Hořovic a okolí, co hraje svůj osobitý styl punku, jsme pětičlenná kapela – basa já Pepa, Gába bicí, Lukáš první kytara, Martin druhá kytara a zpěv Monča. Začali jsme hrát v roce 2015, ale začalo to pořádně fugovat až po dvou letech, kdy jsme se konečně našli a sjednotili.

Alan – Proč jste si dali název pro kapelu Knedlofil?
Gabo - No jak vznikol názov Knedlofil, je to halúz, ktorú ťažko vysvetliť, jeden deň som si tak sedel v skúšobni s Pepčom, v ktorej sme mali rozvesenú hromadu plagátov, čo kdo dotiahol z pubertalných zásob, čo boli doma, no jak som si tak sedel a rozimal, tak som sa upriamil na plagát blackmetalovej kapely Cradle of Filth a niak zo mna vypadlo, že to je to jako Knedlofil, Pepča sa smial jak sviňa a tak sme niak usúdili, že bi to bol originalný názov pre kapelu a tak tiež máme radi knedle, tak že asi niak tak (smích)

Alan – V Hořovicích je poměrně dost kapel, na to jak Hořovice jsou velké. Jak se vám tam všeobecně drží scéna? A nebo jde o propletenec lidí kteří hrají ve všech bandách v Hořovicích?
Lukáš - Scéna v Hořovicích je tak nějak mrtvá, každý si hraje na svém písečku. Jsou tu spíše kapely tvrdšího žánru. Jsme tu zatím jediná punk kapela, tedy ještě oldschoolová kapela Kovadlina  (ex-basa Pepa) .

Alan – Kým, jakými Českými kapelami jste se nechali ovlivnit? 
Kapela - Každý poslouchá něco jiného, je to různý od SKA po METAL.

Alan – A ze zehraničí? Nemyslím tím co se vám líbí, ale v kterých kapelách jste se hledali?
Gaba - Davová psychóza, Pepa - Horkýže slíže,  Martin - Death, Lukáš - Guano Apes, 
Monča - Warlock

Alan – Vaše první album vyšlo v lednu letošního roku (2020), a hned jako dlouhohrající album. S názvem Navařeno. Na jakých nosičích jste album dělali?
Lukáš - Zatím jsme se spokojili jen s CD nosiči.
Monča - Oficiálně u nás křest neprošel, jelikož byl už 2x zrušen díky karanténě. Hovada.

Alan – Nepředpokládám že jste točili měsíc. Takže kde jste album nahráli, jak dlouho vám to celé trvalo, a jak dlouho po natočení 10 skladeb, jste album vydali?
Lukáš - Natáčeli jsme v Hořovicích ve Studiu Sauna u Pavla Šlosara. Začali jsme v říjnu 2019 a dokončili jsme to v lednu 2020. Přibližně to bylo 22 natáčecích hodin.. Křest stále nebyl, ale CD už jsou v oběhu.


Alan – V jakém nákladu album vyšlo. CD. A s prodejností nemáte problémy? Občas se stane že kapela vydá album, a pak jim vše stagnuje i když aktivně hrají.
Martn - Zatím jsme udělalli 200 CD. Prodáváme je po akcích.

Alan – Vaše intenzita hraní? Kolikrát do roka si zahrajete? A dokonce i v zahraničí jste už byli. Tak povídej.
Gabo - Pri tejto ročnej situácii, ktorá uprímne stala za hovno a poznačila jak klubovú scénu, tak kapely a mnohé ákcie sa museli zrušiť. Kvôli vládným nariadením, sme boli schopní odohrať 20 až 25 koncertov. Ohladne hrania v zahraničí - spolupracujeme s grunge kapelou Koniec koncov, ktorá pochádza z mojej domoviny Nových Zámkov. A veľmi sa těšíme na ďalšiu spoluprácu s nimi.

Alan – Hoď nějaké perličky z koncertování.
Monča - No třeba teď naposledy jsem při zpívání vlítla mezi fanoušky a v zápalu jsem dostala loket, píseň jsem odzpívala na zemi s krvavou pusou. 

Alan – Díky za rozhovor. Knedlofilem se asi nestanu, když jsem vychcal knedlíky. Ne vtip. Tím není myšlena vaše kapela, ale prostě knedlíky.
Kapela - (smích)
 Pepa - Alane, díky za rozhovor. A nikdy není pozdě se stát Knedlofilem. :)

https://bandzone.cz/knedlopunk

 

Autor: Alan zveřejněno: 13.10.2020 přečteno: 219×