rozhovor s Fabianem Mrózem

rozhovor s Fabianem Mrózem
o Fabianovi Mrózovi

Alan – Ahoj Fabian, jak se vede? Tvoříš?
Fabian - Ahoj Alane, mám se dobře, děkuji za možnost rozhovoru!, Ano, samozřejmě, pořád pracuji na nových písních. Někdy se zaměřuju na psaní písní, někdy práce ve studiu s muzikanty.
Právě teď pracuji na nějakých rockových písních – dobrý kontrast po hodně jemném popu (Schlager)…

Alan – Pro ty co tě neznají, trochu se představ.
Fabian - Jsem hudebník a producent z jihu Německa, skvělé oblasti poblíž Alp zvané Allgäu. Před dobou covidu bylo mou hlavní činností, živě vystupovat s několika autorskými hudebními projekty.

Alan – Tvé aktivity jako umělec?
Fabian - Dělám všechny kreativní věci, počínaje skládáním, nahráváním, vydáváním písní, vytvářením CD-Artworků, fotografií / videí / tvoření vlastních vizuálů - a samozřejmě hraním naživo.

Alan – Ty hraješ ve skupině, mr. Fabulous, což seš ty. Máš k sobě stálé hráče? Nebo na každé album které děláš bereš jiné muzikanty?
Fabian – Ano, Mr. Fabulous je víceméně samostatný projekt. V roce 2005 jsem začal vedle mého Band-Projects vydávat své vlastní písně. V průběhu let jsem je stále více hrál naživo jako zpěvák/skladatel jen s akustickou kytarou. Ale pak jsem projekt rozšířil a přidal další hudebníky. Na jednom vystoupení nás bylo 15 hudebníků na pódiu, kteří hráli moje vlastní písně. Ale většinou jsme dva nebo tři. Líbí se mi perkuse nebo cajon místo velké bicí soupravy. To se nejlépe hodí k mým akustickým aranžmá, mám 4 nebo 5 různých bubeníků, se kterými pracuji.

Alan – Když vydáváš každý rok jedno album, což je v současnosti 14 alb? Znamená to že hraješ 14let?
Fabian - Začal jsem hrát v kapelách, když mi bylo 18, takže je to více než 20 let - a kromě 14 alb Mr. Fabulous jsem udělal spoustu demo nahrávek a CD.

Alan – Když jsme u toho vydávání, ty máš vydavatelství http://www.delta-sound.de kde vydáváš svou hudbu. Ale vydáváš tam i jiné umělce. Na koho je vydavatelství zaměřené?
Fabian - Mám různé možnosti publikování, pracuji společně s labely “7us” (Winnenden), “West7” (Mnichov) a SOS-Tonstudio.de (Hannover). Se svým labelem Delta Sound se zaměřuji na hledání nových talentovaných zpěváků a koučování, jak udělat první kroky v hudebním byznysu.

Alan – Koho a nebo co jsi vydával, podle tebe, nejzajímavější?
Fabian - Před 10 lety jsem vydal CD Queen Tribute s místními kapelami. Začalo to jako malý projekt, ale nakonec jsme měli vystoupení v německé televizi i s kytaristou Queen Brianem Mayem.

Alan – Vydával jsi dvě velké kompilace. Tady bys mohl k tonu více říci.
Fabian – Ano, pracoval jsem na dvou tribute-albech na poctu 2 nejslavnějších bavorských kapel: Spider Murphy Gang a Münchener Freiheit. Bylo skvělé pracovat s tak dobrým hudebním materiálem a dát mu nový zvuk a najít nové zpěváky, kteří by skladby udělali. Měli jsme skvělou spolupráci se světoznámými zpěváky jako Liz Mitchell z Boney M. nebo Angel X, který nazpíval světoznámí hit Enigmy „Return to innocence“).

Alan – Zabíváš se videem a grafikou. Pro koho jsi dělal? A co jsi pro ně dělal?
Fabian - Práce s videem je docela nová, v minulosti jsem produkoval pouze videoklipy pro své vlastní hudební projekty a kapely. V roce 2020  jsem podepsal smlouvu s labelem 7us (sevenus.de) a udělal jsem pro ně pár věcí. Interview s umělcui, živé přenosy a záznamy koncertů.
Mým hlavním předmětem podnikání je grafický design, který jsem studoval v mládí. V průběhu let navrženy stovky CD uměleckých děl pro kapely všech žánrů. Ale žádní velcí umělci, které byste možná znali – kdysi jsem dělal artwork pro Artpop 2013 Lady Gaga, ale rozhodla se to před vydáním změnit…

Alan – Kde najdou naši čtenáři odkaz na tvou práci? Jak hudební, tak grafickou?
Fabian - Mnoho videí je na mém youtube kanálu „Knusperbrezel“:
www.youtube.com/user/knusperbrezel1
Zde je několik uměleckých děl na CD, ale stránku je třeba aktualizovat - během pandemie jsem udělal spoustu nových věcí…
www.delta-sound.de/design

Alan – Díky za rozhovor, a opět někdy příště.
Fabian - Děkuji Alane, bylo mi ctí s tebou mluvit - pro mě poprvé do zahraničí.

www.facebook.com/mr.fabulous.liedermacher
www.delta-sound.de

Autor: Alan zveřejněno: 2.5.2022 přečteno: 14×