Rozhovor Flaška Visočini

Rozhovor Flaška Visočini
Rozhovor s Jendou Kloboukem (Flaška Visočini)

Alan – Ahoj, tak tomu máme 3 roky co jsme společně dělali naposled rozhovor. Sestava stále stejná?
Klobouk - Ahoj, uteklo to jako voda :-)  až na basáka je vše při starém. Pípu vystřídal Luky, kterej na jeho postu občas zaskakoval.

Alan – 10 let kapely. Co jste si připravili k deseti letům kapely, a co v kapele proběhlo v posledním 1/2 roce?
Klobouk - K deseti letům jsme si připravili nový album, točíme náš první hranej  videoklip (resp. je natočenej a sestříhanej ale ještě nám chybí dotočit jeden záběr a ne a ne s k němu dokopat ) , v listopadu proběhl trojkřest v rámci oslav výročí kapely..... koncerty, chlastačky,  pořád se něco dějě.

Alan – Vydali jste nové album. Jak se jmenuje, co vše na něm můžeme najít, a v jakém formátu jste album vydávali?
Klobouk - Nový album se jmenuje "Kancí, vy jste bejcí" a najdeme na něm vlastně průřez celou naší tvorbou.. Naše starý pecky, který dnes již nehrajem, ale lidi je měli rádi. Písničky, který hrajeme doposud, nový věci, který zatim nikde nevyšly, ale i takový ty šuplíkový záležitosti, který jsou sice staršího data výroby, ale my je nikdy moc nehráli, protože jsme nechávali "dozrát" v šuplíku... Formáty jsme volili klasický CD, pak MC a v elektronické podobě se dá koupit nebo jen poslouchat na našem profilu na bandcamp.com

Alan – Výpal CD je v pohodě a pochopitelný. Proč MC?
Klobouk - Jelokož jsem si na našich cestách všiml, že se kazety vrací zpět do kurzu, dokonce je sám sbírám. Takže jsme si řekli že když teda vydáváme CD při příležitosti oslav 10-ti let, tak aby to bylo ještě zajímavější, přidali jsme pro fajnšmekry i MC kazety

Alan – Opět jste zde měli přátele z Japonska. Kolik koncertů jste s nimi odehráli? A měli jste už venku album? CD i MC? Pokud ano, co říkali na kazetu? 
Klobouk - Ano, opět přiletěli naši kamarádi ze země vycházejícího slunce.Tentokrát nebyla ČR jen součást jejich evropskýho tour, ale přiletěli speciálně na naše přání jako extra hosté a "spolukřtíči" našeho alba. Odehráli jsme s nimi celkem 3 koncerty ve třech po sobě jdoucích dnech. Kazeta se jim moc líbila, brali to jako zajímavý zpestření.

Alan – Z prvního tour se skupinou Stone Leek jste dělali video záznam. Je záznam u z roku 2017?
Klobouk - Něco málo určitě posbíráme. Možná to setříháme s nějakým hudebním podkladem jako krátkou videopvzpomínku,ale tentokrát jsme se na to točení až tak nesoustředili. Rozhodli jsme se, že si to spíš celý užijem na max, než aby jeden z nás pořád držel v ruce kameru. Takže videozáznam určitě je, ale na hoďku a půl dlouhej velkofilm to určitě nebude.

Alan – Angažovanost na benefičních koncertech. Rok 2017 – 2018 jaké jste měli, a za jakým účelem byly?
Klobouk - Na beneficích se angažujeme velice rádi. Dokonce si na takovýhle akcích nebereme ani cesťák a pokud to jen trochu jde, snažíme se pomoci jak jen umíme a můžeme. V uplynulým roce jsme hráli asi na dvou akcích, který pořádal Miges, na kterých se vybíralo na nemocnou Kačenku. V červnu jsme hráli na skvělým fesťáku Rokfest Růžová u Děčína, který se každoročně koná taky na podporu konkrétních nemocných dětí. A jestli se dá jako benefiční akce brát i to, že jsme pomáhali po dlouhé pauze otevřít a znovuobnovit návštěvnost do jedný hospody v Blatný, tak i tohle... No, to je asi vše. Hrajeme často i na akcích na podporu zvířat, který sami i čas od času pořádáme, ale jestli bylo něco i v 2017, to si úplně nepamatuju...

Alan – Frekvenci koncertování by jste mohli mít i větší. Kde je zádrhel?
Klobouk - No, to si úplně nemyslím... V 2017 jsme jen podle našeho profilu na bandzone.cz odehráli 40 koncertů a když k tomu přidám ještě různý soukromý akce  a koncerty domluvený na poslední chvíli, který se obojí na bandzone nedostaly, tak jsme dohromady odehráli přes 50 koncertů za rok. Což je v průměru jeden koncert týdně a víc. Takže my jsme spokojeni. Možná to jednou i pokoříme, ale tohle číslo nám asi bohatě stačí.


Alan – Díky zarozhovor a uvidíme se v Tv.
Klobouk - Já děkuji! Zatím se měj. Budu se těšit


http://bandzone.cz/flaskavisocini

Autor: Alan zveřejněno: 26.2.2018 přečteno: 37×