Pirates of the Pubs/the Ramstampits

Pirates of  the Pubs/the Ramstampits
split LP je venku

Kapela Pirates of  the  Pubs oslaví letos 10 let své existence. K tomuto  desetiletí se kapele podařilo po úspěchu v roce 2022 obsadit tři velké festivaly vAnglii. V květnu budou vystupovat ve Skotském  měste Dunoon blízko města Glasgow na festivalu Punk on the Peninsula /   https://www.punkonthepeninsula.rocks/ K tomuto úspěchu natočila kapela Pirates of the Pubs 5 nových skladeb, které vydá společně se Skotskou kapelou the Ramstampits na společném vinylovém LP Pirates of the Pubs - Vlci (official music video 2023)
Toto album bude poprvé v předprodeji na vystoupení ve Znojmě v GoGo klubu 29.dubna  2023. Samotná premiéra a následný křest se uskuteční  26.května v Praze za přispění Toy Dolls na TŘI SESTRY 38 LET OPEN-AIR 26.5.2023. Druhý den 27.května proběhne druhý křest v Dunoon na již zmíněném festivalu punkonthepeninsula.
The Ramstampits na toto split přispěli mini albem z roku 2022, které vyšlo na CD. Ohledně skupiny samotné – jejich tvorbou nepohrdnou příznivci punku, ale ani plešky (OI skin heads). Vlivy Celtic punk, pub rocku a mírný OI postoj, dělá z této bandy vyhledávanou kapelou. Takto by to mělo být z mého hlediska i u Pirates, ale nevnucuji, mam rád obě kapely. 
Pokud se nedostanete na některý z koncertů a máte zájem o toto album, stačí si o něj napsat Petrovi Růžičkovi, nebo kapele. petrANK12@seznam.cz
Petra jsem se zeptal na pár drobností, tak nám na ně napíše.A díky za toto super album.

Alan - Ahoj Petře. S Pirates of the Pubs už nějaký ten rok jezdíš, a vzal sis je pod patronaci. Takže bys mohl tak nějak shrnout vaší spolupráci, kde všude jste společně už byli, a nějaké to povídání k split LP bys také mohl říci.
Petr - Piráty jsem oslovil po totálním rozpadu Spinacího špendlíku, potom jsem zkoušel několik kapel, ale  dařilo se mi pouze se zahraničním mamagementem. Jsem rád že jsme s Pirates našli společnou řeč, nebylo to jednoduchý a z kapely odešlo několik muzikantů co mě nebo Ondru nesnesli. Vydržet takový tempo jakým jdeme dopředu nedokáže každej muzikant. Je stále co vylepšovat, ale základ kapely se vygeneroval po několika letech. I tak občas někdo odejde z kapely,protože radši sedí třeba  doma,  nebo hraje jenom vokolí. . 
Vydali jsme dvě slušný CD a nyní třetí vinyl i když ty dvě jsou splitka, první s Brazilci Dedo Podre a druhý je právě se Skoty the Ramstampits.

Alan - Druhou partou na split LP jsou the Ramstampits, k této skupině ses dostal jak? Čím tě oslovili, a bližší spolupráce? Domluva ohledně mini alba, které je obsaženo na splitku, byl nějaký problém?
Petr - Po loňském vystoupení na Rebellion, ale i po  menších  akcích jako bylohraní v Salty Dogs, nebo po barech v Blackpool, jsme si připravili pevnou pozici pro vystoupení  na samotném festivalu  Rebellion 2022. Bál jsem se, že bude v pozdní hodině  málo lidí  ale bylo pro nás všechny překvapením, že přišel velký počet starých punks co se odvázali, a celý náš set protančili. Potkal jsem tam spoustu muzikantů a manažerů, a jeden z těch co si přišli pro LP a CD kapely, byl i lídr the Ramstampits. Než jsem dojel domů, tak tam na mě čekal e-mail a pozvánka na festival v Dunoon na festival Punk on the Peninsula. Je to město v zálivu, hned vedle leží Skotská metropole Glasgow. Když jsme se domlouvali na vystoupení Pirates, poslala mi kapela jejich  nový CD a mě hned napadlo,že by jsme měli natočit 5 nových věcí, a vydat to společně na vinylu.  Vše proběhlo poměrně  v klidu, a i ve studiu nebyl žádný větší problém. Dohodli jsme se, že obnovíme písničku Vlci a udělali jsme na ni i video clip. Můžete ho shlídnou na youtube. Doufám, že se bude tato deska dobře prodávat, a že potěší sběratele  vinylů.

Alan - Kam se nejvíce s Pirates of the Pubs těšíte?
Nejvíc  se  nyní těším  na  tři  akce na  jihu  Moravy, bude tam velký košt vína v Jaroslavicích a poton dobrý  koncer v GOGO ve Znojmě .
Těšíme se na letní koncerty, hodně jsme se zaměřili na Německo, kde se chceme prosadit. Je to velká a poměrně bohatá země, kde je větší trh, a prodej merche může být konečně přinosem do pokladny. Zatím jsme v bilanci výroby, a prodeje v červených číslech.Samo že nás stále láká Velká Británie, ale je to opravdu hodně daleko,a pro početnější kapelu,to není jednoduchý cestovat. Třeba nyní na jeden den do Glasgow, a druhý den letět zpět domů. Rebelion je něco jinýho, tam jedeme na 10 dní, máme to všichni tak trochu jako dovolenou a jedeme autem. V listopadu máme ještě poměrně velký festival v Morecambe, to  budeme ještě zvažovat, jestli poletíme nebo v pátek vyrazíme autem. Příští rok by jsme rádi letěli do Brazilie. Pracuju na tom, není to vůbec sranda, ale věřím, že se nám povede vydržet v Brazílii 14 dní a pak si odskočit ještě do Argentíny. Je to ale opravdu velký kus práce, a poměrně  nákladná cesta i pobyt. Uvidíme, jak toto dopadne, ale bylo by  to hodně pozitivní pro postavení Pirates na světový scéně. Taky bych rád odehrál několik koncertů v USA, ale to je už opravdu hodně daleko. Chystám natočit film o punku z osmdesátých lete, ale rád  bych tam dal i scenu z poslední doby tedy i Pirates of..

https://www.punkonthepeninsula.rocks/lineup
https://www.piratesofthepubs.com/
https://www.facebook.com/Ramstampits
https://www.facebook.com/petr.ruzicka.92
https://www.facebook.com/groups/391393672736756  Rebelion  festival  2023 
https://trisestryopenair.cz/?q=program

Autor: Alan zveřejněno: 21.4.2023 přečteno: 312×