Percival Slava

Percival Slava
Pieśni Słowian Zachodnich

Percival Slava - Pieśni Słowian Zachodnich CD 2018
Ano tato skupina v Česku ani na Slovensku není žádnou neznámou. Byli zde nesčíslně krát, a ještě budou. Často jsou označováni jako folk metalová skupina. No dejme tomu. Ono přesněji jde o lidovou hudbu, lidovou tvorbu, kterou skupina tvoří tak že je lze brát i na metalové akce. Percivla je postava z knižního bestceleru Zaklínač (fantasi). Zde i Percival bere témata do svých skladeb. No toto album je komplet celé ovlivněno lidovou tvorbou, tak jak tomu je v Česku příkladně u Tomáše Kočko and orchestra, také parádní záležitost.
Prostě toto album se mi opravdu zamlouvá a dalo by se říci že jde o něco podobného tak jak máme v Česku skupinu Ginevra která čerpá taktéž z lidové tvořivostli a má i album na motivi Vlastimila Vondrušky. Pro mě best, top, atd ......
Opět se těším buď do Brna nebo do Ostravy na jejich vystoupení. To bude jízda. Lidový folklor s vlastní tvorbou, kdy můžete řádit jak pominutí mysli při pogo, nebo smyslů zbavení v tranzu jak v šestnáctém stolet. No léto je ještě daleko.

Skowroneczek
O, mój wianku lawendowy    
a któż moji kosy rosy
Husičky
Mařeno krasna
Pada deżdżyk
Oj lulaj
Potocyła
Chmielu
Stworzona je koza
Pada dižď
Koulelo
Wichman
Serbow dobyča
Wele wetka
Ej jaki ši Maričko
Morena
Marzanecka

percival.pl

Autor: Alan zveřejněno: 25.9.2020 přečteno: 13×