Modrý Tanky

Modrý Tanky
Beznaděj

Modrý Tanky přiváží Beznaděj
V polovině osmdesátých let evropským hitparádám vévodilo obskurní popové duo Modern Talking. Čeští rockoví fanoušci pro ně brzo přišli s posměšnou přezdívkou Modrý Tanky. A tak, když v roce 1986 parta pražských punkerů zakládala svou kapelu, byl jejich název nasnadě. 
Už od prvního koncertu bylo jasné, že Modrý Tanky jdou trochu jinou cestou, než další punkové kapely té doby. Hudba M.T. v sobě krom žánrových kořenů vstřebávala i další vlivy. Mimo klasických punkových proklamací v ní najdeme i temné post-punkové kompozice, fragmenty nové vlny a gotiky. V textech Modrý Tanky střídají veselou polohu a výpovědi zachycujícími tehdejší všeobecnou beznadějnou atmosféru ve společnosti. A právě Beznaděj je název jejich první demokazety z roku 1987. Na ní nalezneme patnáctku skladeb splňujících výše uvedenou charakteristiku; včetně generační výpovědi v podobě písně Vzpoura. 
Přes účast na Rockfestu, natočení druhého dema a silnou fanouškovskou základnu nepřežily Modrý Tanky novou dobu, a brzo po revoluci kapela ukončila činnost. Basák Lukáš Brouček přechází do SPS a kytarista Jan Gregar spoluzakládá Ecstasy Of Saint Theresa.
První demo Modrých Tanků nyní vychází v režii PHR Records s remasterovaným zvukem na stylovém modrém vinylu. 
www.phr.cz
https://papagajuvhlasatelrecords.bandcamp.com/album/beznad-j

 

Autor: Alan zveřejněno: 23.7.2022 přečteno: 21×