krumlovská Bouda

krumlovská Bouda
U nás můžete zkoušet pravidelně a zdarma, vybízí krumlovská Bouda mladé kapely

Zkušebna zdarma… To je sen mnoha muzikantů, především těch začínajících. V Českém Krumlově takovou možnost mají, a to již mnoho let. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bouda poskytuje mladým hudebníkům zázemí, přičemž není problém si na zkoušku zapůjčit i erární nástroje a aparáty. Nyní má Bouda volné kapacity, proto se mohou kapely i samotní muzikanti přihlásit.
„V průběhu let u nás zkoušelo mnoho kapel, z nichž některé dnes platí za velmi respektovaná jména na tuzemské hudební scéně. Řeč je například o Pub Animals,“ říká Vlastimil Kopeček, ředitel Centra pro pomoc dětem a mládeži v Českém Krumlově, pod které Bouda spadá. „Moc dobře víme, jak je pro mladé kapely složité najít vhodné prostory ke zkoušení. Některé z nich ani nestačí roztáhnout křídla, protože nemají zázemí, ve kterém by se mohly věnovat svému koníčku. Proto tuto možnost již dlouhé roky nabízíme.“
Podmínkou, kterou musí zájemci splnit, je jen věk – služba je poskytována do věkové hranice 26 let. Je třeba také dodržovat vnitřní řád zařízení, to například znamená, že se v Boudě nesmí konzumovat alkohol.
„Samozřejmě není žádným omezením ani žánr, který hodlají případní zájemci produkovat. Naší snahou nyní je k nám přitáhnout spíše klasické kapely, jako tomu bylo dříve. Poslední dobou se u nás mladí věnují především hip-hopu, takže bychom byli rádi, kdybychom byli žánrově opět rozmanitější,“ říká Jiří Muk z Centra pro pomoc dětem a mládeži.
Zájemci se mohou domluvit přímo na místě – Bouda se nachází na adrese T. G. Masaryka 114. Nebo je možné se ozvat na mail bouda@icmck.cz.

www.cpdm.cz

Autor: Alan zveřejněno: 15.5.2018 přečteno: