Hlahol - Hafo 50...!!!

Hlahol - Hafo 50...!!!
report z vystoupení

Poslední sobotu v únoru, tedy 29., to byla v Teplicích jízda až do ranního svítání. Jeden z nejlepších rockových bubeníků ve střední Evropě slavil padesátku a nebyl sám. HAFO, Tedy Daniel HAFO Haftstein dnes hraje v teplickém HLAHOLU, kde před víc jak třiceti lety taky začínal. Ale v téhle partě začínalo nebo hrálo mnoho vynikajících hudebníků. Pepa Vojtek, Milan Špalek, a nebo Ota Váňa z Kabatů. Mača i Jame z původního Motorbandu. JAME taky Hlahol  spoluzakládal a znovu v něm dnes hraje. Motor (basa a bicí)  z nejslavnější sestavy Motorbandu se Střihavkou hraje dnes právě v Hlaholu. V téhle kapele hrálo prostě za dobu její existence hodně dobrejch muzikantů. A většina z nich si koncert s názvem HAFO 50 nenechala ujít. Ota Váňa nakonec neodolal, a s chlapama z Hlaholu si na oslavě i zahrál.
A tak vyhlášený teplický rockový klub KNAK drtily decibely a jedna z „nejšlapavějších“ rockových kapel u nás. Jak o  sobě říkají v Hlaholu „dalo se to na 112% Rock“N“rollu“. Bylo tam všechno, co patří k heslu „sex, drogy  a Rock“N“roll“. Plné hlediště lidí, kteří o rockové muzice něco vědí, muzikantů a manažerů, protože nepopřát HAFOVI by byl hřích. Kdo miloval Motorband se Střihavkou, Kreyson s Křížkem, Brichta-band s Brichtou, a nebo třeba nahrávku Včelka Mája s Karlem Gottem ten ví, co bubenická mašin HAFO umí.
Jak řekl jeden majitel nejmenovaného, ale známého rockového klubu v Praze „doprdele, to je taková jízda, že sem si u toho nedal ani pivo a to sem stál dva metry od baru“. A jízda to byla o to větší, když z podia místo dvou kytar hrály kytary tři. Do té třetí se opíral již jmenovaný Ota Váňa, který v Hlaholu začínal a podruhé, když začal hrát známý český rockový kytarista Robin Davídek, také bývalý ex-Hlahol.
A ten sex? No jak říkají fanynky HLAHOLU, „pod aparátem je to nejlepší, protože ta napumpovaná basa dělá dokonalej orgazmus“.  A to by souhlasilo, protože jak zase říká JAME, jeho basa Fender Precision z roku 1978 je vopravdovej „robertek“.
https://www.hlahol.com/

Autor: Alan zveřejněno: 7.3.2020 přečteno: 15×