Gaia Mesiah Vlnobytí tour

Gaia Mesiah Vlnobytí tour
křest alba Roxy 12.4.2023

Crossoverová formace Gaia Mesiah, která nedávno překročila 20 let své existence, zahrála v Roxy 12.4. 2023 v rámci svého turné Vlnobytí a zároveň zde i pokřtila stejnojmenné album, které vyšlo v březnu tohoto roku. Na koncertě zazněli jejich osvědčené hity a nechyběla ani ochutnávka z nové desky.  V roli předskokana se zviditelnili alternative rock'n'́rollová parta The Complication z Jablonného nad Orlicí. Konstelaci kapely se nebojím nazvat radostnou, protože takové sepětí energie a lidského porozumění mezi námi snad ještě nikdy nevládlo," definuje atmosféru v kapele kytaristka Santa Morella.
Na novém albu se Gaia Mesiah navrací ke kořenům své tvorby, které tkví mimo jiné i v psychedelické a funky sféře hudebních vlivů. Mimoto připravila speciální bonusy, které se vymykají jejímu typickému stylu. V prodeji již je limitovaná edice netradičního „balíčku”, který obsahuje nové album na CD i USB, podepsanou fotoknihu s historií dosavadní kariéry kapely a remaster prvního samizdatového EP Gaia Mesiah.


A my jsem u toho nemohli chybět. O foto se postarala Lenka M. - text Gaia + Alan.
Začátek patřil předkapele The Complication. Pro předkapelu je vždy trochu těžké nalákat lidi hned ze začátku, přesto přeze všechno se jim to na mladíky povedlo a sál byl z 1/2 naplněn. Dalo byse říci, že návštěvníky přitáhli i formou kontaktu lehce nadneseno – tělo na tělo. Viz fotky v příloze, v foto archivu. Dobrý krok správným směrem.
Chviková přestavba mini zvukovka a sál praskal ve švech. Dokonce až k nevíře, ale k rocku i toto patří, došlo na sevřené ruce v pěst. Samozřejmě neúmyslně, nebo nějak extra né ve zlém. K tomu se vrátíme. Marky Robin si střihla hodinu aerobiku, energií jen sršela – hop sem, hop tam, výkon nad výkon. Prostě aerobic, ale ten správný, ten pozitivní, prostě rockový. A to jak jsme řekli rovnou od začátku, protože vše otevřela skladba Království. Dalo by se říci že rychlost kterou nasadila, nelze zachytit objektivem, jenže to bychom nesměli mít Lenku. Vzdušný dravec se svým fotoaparátem. Bohužel musela se mírně stahnout vzad, aby nepřišla k materiální újmě, a k újmě na zdraví, k čemuž došlo, bohužel, ale nechtěně, a to omlouvá. Loket do brady. Proč tomu tak. Gaia Mesiah se rozhodli své křtěné CD – a křtilo se vodou, pro nás abstinenty super volba. Vhodit do davu, tak jak tomu bývá, a mela začala – to je moje, to je moje, to je moje. Tahanice, strkanice, loktíček, zuby cvakli místo uzávěrky fotoaparátu. Vše odpuštěno, neb záběry profíka Lenky ze zadních řad, jsou opět jedinečné, tak jako vždy. 
No uvidíme jak dopadnou a budou další koncerty po republice, a nebude jich málo. Minimálně to jistí pro mě Klatovy.
Tak co Leni, jak sis to užila?
Rozhodně jsem z koncertu odcházela nabitá energií. Na živo to opravdu umí. Posledně jsem tam byla na Katatonii a to byli opravdu uspávači hadů. Jsem se musela přemáhat, abych neodešla.
A zde něco málo i od Lenky.
Ve středu večer smetlo Prahu VLNOBYTÍ. Gaia Mesiah vystoupili v rámci svého turné v klubu Roxy a pokřtili tady svoji novou desku, kterou produkoval basák Josh Stewart.  
Náladu před koncertem rozproudila alternative rock'n'́rollová parta The Complication z Jablonného nad Orlicí.
Marka Rybin vtrhla na stage s neuvěřitelnou energií a byla divoká a nespoutaná, přesně jak je u ní zvykem. V klubu Roxy je stage poměrně vysoko a Marka si musela dávat pozor, aby nedopadla jako před pár dny na koncertě v Karlových Varech, kde nešťastně spadla z pódia. Santa Morrela předváděla své skvělé kytarové riffy a Misha svůj bubenický virtuózní koncert. Zazněly osvědčené hity i ochutnávka songů z nové desky. Fanoušci viděli skvělou show a náležitě si to užívali. V kotli to ke konci vystoupení vřelo a VLNOBÝTÍ se valilo přes celý klub od pódia až k baru.
FotoReport zde
https://www.facebook.com/media/set/?vanity=alan.rohan.1&set=a.10227448515453098
gaiamesiah.com

Autor: Alan zveřejněno: 14.4.2023 přečteno: 25×