Gaby Jogeix

Gaby Jogeix
Smile To The Clouds

Gaby Jogeix - Smile To The Clouds CD 2023
Je jedním z nejuznávanějších španělských umělců Rythm'n'Blues a má za sebou tři mistrovská alba. Hudebník samouk francouzského a španělského původu, narozený v Bilbau (Baskicko), nyní sídlící v Madridu. Začal hrát v 17 letech a okamžitě začal experimentovat a nacházet „zvuky, které měl v hlavě“. Od začátku věděl, že chce hrát Blues, byl velmi ovlivněn muzikanty jakými jsou Elmor James, Laverne Baker, B.B. King, Elvisem, Rayem Charlesem, Albertem Collinsem, Derekem Trucksem a Doylem Bramhallem II.
Objevil lap steel kytaru ke které řekl toto „Zvuky, které vysílá, jsou nejblíže lidskému hlasu, jaký můžete najít. To je to, co mě fascinovalo a proč jsem pokračoval v práci na jeho technice hraní.“
Pobyt na Letní škole umění a jazyků ve Winchesteru (Spojené království) ho dále prohloubil v uměleckých disciplínách.
Poslední album Smile To The Clouds vychází na začátku listopadu 2023, v CD verzi, ke kterému jede rozšířené tour. Jak bylo řečeno v současné době žije v Miláně, ale současně v Berlíně. A tam to také celé zečne velkolepým show. 
Gaby Jogeix je znám (hodně znám) ve sférách blues, ale také znám jako obrovský experimentátor. A toto album je pro mě zatím top co ztvárnil. Zabrousil a to hodně do rockových žánrů. Zde spojil ve svých skladbách rock 70 let, dále jižanský rock které hráli ZZ Top nebo Lynyrd Skynyrd. Pro pobavení, nebo zpříjemnění nálady připojil i formu černošských slapů. No prostě vzato, album je bez chyb. Opět připojeno nějaké to video ať víte do čeho jít. 
Skladby nepopisuji, tohle si prostě poslechněte. A živé vystoupení, tak to je jedna obrovská lahůdka. Mohu jen vřele doporučit, tak jak mam rád Popa Chubby velikána současné blues kytary, tak ani Gaby Jogeix není šumítkem. Velký nádech, a vyslechnout až dokonce. Tedy přesněji, zrotoval jsem album několikrát po sobě. Jsem v klidu.
www.gabyjogeix.com

Autor: Alan zveřejněno: 3.10.2023 přečteno: 21×