FAST FOOD ORCHESTRA

FAST FOOD ORCHESTRA
Bistro snů

FAST FOOD ORCHESTRA vypouští dlouho avizované album Bistro snů 
Skupina Fast Food Orchestra je známá nekonvenčním přístupem ke své tvorbě. První deska v novém složení dostává čerstvou energii a svěží náboj. Bistro snů je pestrobarevné album, které spojuje různé hudební žánry, ale stavebním kamenem je stále veselá atmosféra ska-reggae. Na vydání nového počinu naváže devíti zastávkové turné, které vyvrcholí křtem 27. března v pražském Lucerna Music baru. Album vychází 9. 2. 2024 ve fyzické i digitální podobě na všech streamovacích platformách. 
Deska obsahuje celkem 14 písní, za jejichž produkcí stojí kapela ve spolupráci s Ondřejem Žatkuliakem. Natáčení proběhlo v Golden Hive Studiu, následný mix pak v Rooftop studiu. Všechny texty napsal zpěvák Filip „Fido“ Vondrášek a hudbu složili společně všichni členové. V průběhu loňského roku se fanoušci měli možnost na novinku připravit a nacítit prostřednictvím tří vydaných ochutnávek – Bistro snů, Pomeranč a Táhneme to dál. „Říká se to o každé desce, ale tahle je určitě tou naší nejlepší. Máme skvělou sestavu a chuť dělat věci naplno, a to se snad i odrazilo. Právě začíná Rok draka. Jde o nejpozitivnější rok čínského horoskopu, takže pevně věříme, že právě drak přinese albu úspěch,“ přeje si zpěvák Fido. 

Rok draka není jediným spojením novinky s asijskou kulturou. „Celé album provází asijské symboly, které se nabídly náhodně ve chvíli, kdy jsme zhmotnili myšlenku, že jsme jako kapela Bistro, která rozváží krabičky s hudbou po bytech, domech a městech. Pak už jsme jen pokračovali. Kromě čínského draka jsme zakomponovali kočku Maneki Neko jako symbol hojnosti, asijské rondony ozdobené lžičkami, do nichž jsme se oblékli na promo fotky i do klipu Hvězdoplavci, který vyjde, co nevidět,“ doplňuje baskytarista Matěj. 
V průběhu března odjede parta Fast Food Orchestra intenzivní klubové tour. Navštíví celkem devět měst napříč Českou republikou. „V průběhu večera představíme pochopitelně naši novou desku, ale můžete se těšit i na naši starou jízdu. Společně vytvoříme skvělou atmosféru, tak dorazte slavit s námi,“ láká Adam. Vstupenky jsou již v prodeji.
Novinku najdete na všech streamovacích službách YouTube kanále:

TURNÉ „BISTRO SNŮ“ 
https://linktr.ee/fastfoodorchestra
1.3.     LITOMYŠL (KOTELNA)
2.3.    ČESKÉ BUDĚJOVICE (FABRICA)
8.3.    PLZEŇ (DIVADLO POD LAMPOU)
9.3.    ÚSTÍ NAD LABEM (NÁRODNÍ DŮM)
15.3.    JINDŘICHŮV HRADEC (LUCKY PERY CLUB)
16.3.    PARDUBICE (ŽLUTÝ PES)
21.3.     BRNO (KABINET MÚZ)
27.3.    PRAHA (LMB) – KŘEST ALBA
6.4.     SEDLČANY (POHODA)
 
https://www.instagram.com/fast_food_orchestra
https://www.facebook.com/fastfoodorchestra
https://www.youtube.com/@fastfoodorchestra

Autor: Alan zveřejněno: 8.2.2024 přečteno: