další kapely

další kapely
na PodPáře

MALOMOCNOST PRÁZDNOTY, ZEMĚŽLUČ, THALIDOMIDE, ZATREST A BLOODY MARY NA FPP 2022
Vypouštíme další várku  kapel, které rozšíří letošní line up festivalu. Tentokrát sáháme do naší scény.

MALOMOCNOST PTÁZDNOTY 
kapela vyběhla na scénu již v roce 1995. Dnes patří mezi  zasloužilé a legendární kapely českého punku v čele s nezapomenutelným lídrem Fildou. První album vyhází po roce existence pod názvem Pátek 13. Velkým hitem se stává píseň Pohádky. Ve stejném roce vychází live album Zkurvenná Generace a o rok pozděj vychází další album Přestaň Věřit. Velké hity kapely byly Človíček, Špinavý Titanic a Punks Not Dead. V roce 1998 vychází live album Děti Země. V témže roce se ovšem kapela rozpadá. Na festivalech a punkových mejdanech se ovšem objevuje dodnes.

ZEMĚŽLUČ
legendární old schoolová brněnská parta působící na scéně od roku 1986, tedy letos již neuvěřitelných 36 let. I když z původní sestavy zbyl jen zpívající basák a textař Šoty a sestava se tak několikrát obměnila, kapela bez přestávky stále aktivně koncertuje a vydává nové nahrávky. Kromě starých hitů Zeměžluč na koncertech hraje hodně věcí z posledních dvou desek "Kolik a komu?" (2019) a "MMXX" (2021). Zeměžluč možná malinko zpomalila, ale energie a dravost jí rozhodně i po letech nechybí.

THALIDOMIDE
Thalidomide se zformovali jako power-pop-trio chlapců okolo 16 let, již v roce 1993, navazujíce na tradici kapel typu Black Flag, Dead Kennedys, SS Decontrol, D.O.A., Minor Threat, The Freeze či Minuteman. Jedinou možnou charakteristikou vystihující dnešní produkci tohoto 1/2 pražského seskupení je Hardcore, ovšem dle vzoru `81.

ZATREST
tuto partu také není potřeba daleksáhla představovat. Vznikla v Olomouci v roce 1995 a má svém kontě řadu desek, kdy ta poslední "Vystřelte mě na Měsíc" vyšla letos v lednu u PHR Records jak na desce, tak na CD. Kdo by neznal písničky jako Ona je anděl, Já chci bejt punk a nebo Daniel Landa.Ani na Festu Pod Parou není žádným nováčkem a zúčastní se už po několikáté.

BLOODY MARY
Bloody Mary je brněnská kapela působící na hudební scéně od roku 2013. Bloody Mary se hrdě hlásí k  myšlence Punks and Skins United. Svým říznýmpunk rockem s bohatými vokály vás zaručeně strhne a rozhýbe k pogu. Naživo hraje výběr toho nejlepšího ze tří vydaných CD „ ... Výcházímevstříc" (2014) a „Poslední přístav" (2016) a "Poselství moci" (2019).Momentálně kapela vypustila singl a videoklip Prach a dým a připravujemateriál pro další desku.
http://podparou.cz/predprodej

 

Autor: Alan zveřejněno: 2.6.2022 přečteno: 41×